Qzdeeltb tuut eewgrafsteen/ Sn£vtm£uUttj(l Oude<jaarqtMaeH/ Onder het schort een gerimpelde rok, korte klompies en gebreide zwarte kousen, soms wel twee paar. De mensen die op zondag naar de kerk gin gen die hadden dan wel de kap op maar de mensen die gewoon thuis bleven niet. Op feestdagen heeft opoe (grootmoeder Rruis- veld-Breed) nog wel de kap op gehad maar een hultje heb ik haar nooit zien dragen. Onder andere moesten er kabels gelegd wor den. Bij de graafwerk zaamheden kwam een stuk van een grafsteen te voorschijn. Na hem schoongemaakt te heb ben, werden er twee na men leesbaar. De steen is tenslotte zorgvuldig tussen de gele steentjes voor de achterdeur van de boer derij ingemetseld. Wie helpt ons het mysterie op te lossen? Maarten Bakker nam van het restant van de steen een foto, die we hierbij afdrukken. Namelijk: ADRIAAN en MAARTIE. Merkwaar dig was dat de R boven en naast de D gebeiteld was. Was er een vergissing hersteld? Ook stond er nog een 7. Op welk graf had die steen gele gen? Hoe kwam hij achter de boerderij? Verscheidene personen probeerden het raad sel op te lossen. Tevergeefs, er kwam tot nu toe geen bevredigend antwoord. Wim Zeeman, één van onze vaste foto grafen, heeft foto's gemaakt van de traditionele snertmaaltijd voor alle vrijwilligers op 17 januari j.1. U kunt ze bewonderen op www.cal- lantsoog.net/museum. Oude jaargangen (4 stuks) van 'De Cloclc' zijn nog te koop voor 4,50 en 6,80 euro. Interesse? Kom dan op zaterdagmorgen naar ^de museumboerderij 'Tante Jaantje' aan het Dorpsplein te Callantsoog. We moeten opmerken dat niet alle 17 jaargangen meer voorradig zijn. Wilt u de ontbrekende toch hebben, dan moet er gekopieerd wor den. Wim Lastdrager Toen in 1993 de boerde rij door Callinger Erf goed van de fam. de Wit werd gekocht en voorbe stemd was om een muse umboerderij te worden, moest er door de vrijwil ligers veel gebeuren. - 12.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2003 | | pagina 12