Wat ee*v werk! PlAttb IcLpjpen, HELP! Het drukken vergde vele uren, vooral omdat de drukpers niet zo nieuw meer was en nogal kuren vertoonde. Na het drukken kwam dan het verzamelen van de pagina's en het samenstellen van het blad. De laatste hande ling was het nieten. Aanvankelijk gebeurde dit alles bij Jacob en Dien Vos thuis. Gezellig rond de grote tafel. Toen het aantal leden steeds meer steeg en dus ook de oplaag van 'De Clock' groeide, werd voor het samenstellen het zaaltje van het Dorpshuis gehuurd. Er werden dan heel wat leden opgetrommeld. Het gebeurde vaak genoeg dat er zo'n 15 mensen aan het werk waren. Dat werd te gek. Het moest anders. Een kennis van ons reed een paar jaar gele den over een van de Schinkeldijken naar Cal- lantsoog. Plotseling komen er een paar kip pen voor zijn auto. Hij remt hard maar kan niet voorkomen dat een van de kippen wordt overreden. Hij stapt uit en loopt met de dode kip naar een boerderijtje onder aan de dijk. "Mijnheer," vraagt hij aan de boer, "is deze kip misschien van u?" De boer: "Welnee man, ik heb niet van zulke platte kipp'n!" In november 1991 nam het bestuur een duur besluit. 'De Clock' zou in 1992 gedrukt en geheel klaar afgeleverd worden door drukke rij Steenman in Oostwoud. En dat gebeurt nu nog steeds. Bovenstaande foto laat een groep leden zien die voor het laatst (december 1991) in het zaaltje van het Dorpshuis bijeen zijn om 'De Clock' verzendklaar te maken. Van links naar rechts staande: Jacob Vos, Wim Lastdrager, Cor Spijker, Wim Zeeman, Henk Kruisveld, Ko de Bakker, Adriaan Kuiler. Zittend: Dien Vos, Annie Smit, Ria Spijker, Ria Kuiler, Geer Weij, Els Juffermans, Jan van Scheijen. Is het gelukt, bel dan even Wim Zeeman, 0224-581249. U behoeft niet in het bestuur van de Historische Ver eniging Callantsoog te zitten om iets voor die vereniging te doen. Kijk eens in de kring van familie, vrienden, kennissen, collega's en buren rond. Laat ze 'De Clock' lezen. Werf een lid! Tot 1 januari 1992 werd 'de Clock' gedrukt door Rien Filemieg. Met een paar Clocken in het Duits meegerekend drukte Rien in zes jaar tijds 25 keer ons blad. Dat drukken deed hij in een kleine ruimte onder het toneel van het Dorpshuis en later in het magazijn ervan. De eerste oplaag in 1986 was 100 stuks en de laatste in 1991 was 460 stuks. -29.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 9