Notulen Algemene; Ledenvergadering 20 - 4 - 2000 Sara Planting EXCURSIE 2001 De voorzitter loopt snel het jaar 2000 door. Er zijn ons helaas ook dit jaar weer enige leden ontvallen. Zij laten binnen de vereniging lege plaatsen achter. Er is het afgelopen jaar door de redactie hard gewerkt aan het boek: 'Een unieke kijk op Callantsoog en Groote Keeten'. Het ligt nu bij de drukker en we hopen het deze zomer uit te geven. De heer P. Mooy uit Bergen heeft een natuurgetrouwe kopie van 'Tante Jaantje' gemaakt. Heel mooi. Notulen en jaarverslag worden goedgekeurd. Bij de uitgaande stukken is de brief naar de gemeente over de uitbreiding van de begraaf plaats en het bewaren van het 'nollengebied' nabij de Zeeweg de belangrijkste. De penningmeester bespreekt het jaarver slag. We staan er financieel gunstig voor. Voor de kascommissie doet de heer J. Riet vink verslag. Alles is in orde, decharge wordt verleend. De heren H. Bloem en J. Rietvink treden af. De laatste wordt herbenoemd. De heer J.M. Rellage meldt zich als nieuw lid aan, dus met mevr. Geertsema-Tensen is de commissie weer voltallig. De Cloclc. Jannie Provily vertelt dat er 290 voorinschrijvingen zijn voor het boek. Er zijn ook sponsors, maar nog niet genoeg. De re dactieleden zijn blij met de komst van Muja Blokker. Bestuursverkiezing. De termijnen van Jan nie Provily en Sara Planting zitten er op. Ze worden weer voor drie jaar benoemd. De heer J. Koelemeij komt het bestuur versterken. Hij zal een jaar meelopen. Als het wederzijds bevalt, volgt volgend jaar de benoeming. Excursie. Cor Spijker gaat dit jaar met ons o.a naar Franeker, bezoek aan planetarium, terpen en een stadswandeling. Callinger Erfgoed. Guus Zeeman doet ver slag over de werkzaamheden in de boerderij 'Tante Jaantje'. Op zolder zijn de vitrines ge reed. De uitgelote obligaties worden niet alle verzilverd. Dat is verheugend. Het dak aan de noordkant is in slechte staat. Hulp voor het schoonhouden in de zomer is zeer welkom. Ledenbestand. Dit is stabiel, 525. We zijn ook op internet. Wim Zeeman stelt er plaats voor beschikbaar: www.callantsoog.net/museum. Rondvraag. Waar wordt 'het boek' gedrukt? Antwoord: Bij drukkerij Steenman in Oost woud. Mevr. Weij-Dop heeft over deze avond niets gelezen in de Omroeper. We beloven beterschap. De heer Rietvink stelt voor het jaarverslag van de penningmeester op een los vel in 'De Cloclc' te doen. Mevr. Vries-Jimminlc wil folders van de boerderij en vindt dat we meer reclame moeten maken. Na de pauze spreekt de voorzitter van de boerderijenstichting, de heer Groentjes uit Bergen over stolpboerderijen. Hij verrast ons en zeker de door ons uitgenodigde bezitters van stolpen in ons gebied met schitterende dia's en goede toelichting. De heer Groentjes wees de bezitters van stolpen er o.a. op, dat ze voor adviezen altijd terecht kunnen bij de Boerderij enstichting. De map met door verschillende leden reeds geïnventariseerde stolpen wordt goed beke ken en met nieuwe gegevens aangevuld. Om half elf sluit Wim de vergadering. Onze excursie gaat naar Friesland. Als da tum hebben we gekozen zaterdag 1 sep tember 2001. Kosten 67,50. U kunt zich opgeven bij Cor Spijker (0224 - 581823), Suze Vriesman (0224 - 582103) of Wim Zeeman (0224 - 581294). Na uw opgave ontvangt u een acceptgiro. De reis annuleren en terugstorten van het ontvangen reisgeld kan alleen in uiterste nood. De vereniging moet namelijk altijd de bus en de bestelde lunches betalen. We vertrekken om half negen vanaf het Dorpshuis. Om 20.00 uur opent Wim Lastdrager de vergadering en heet 35 leden welkom. Helaas waren dat er minder dan in vorige jaren. De bestuursleden waren behalve Janneke Verburg aanwezig. -25.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 5