ken, een boerenbedrijf. Daar bleef hij tot het einde van de oorlog. In september 1945 kwamen ze weer terug in Callantsoog. Omdat hun huis aan de Abbe- stederweg ook op last van de bezetter in 1942 was gesloopt, kwamen ze zolang in een huis je aan de Schoolweg, dat grensde aan de ach terkant van het schoolplein. Totdat het huis aan de Abbestederweg weer was herbouwd en ze weer op hun oude plekje gingen wonen. De directeur van Schagen vroeg, of hij weer besteller wilde worden. Maar eerst werd nog nagegaan of Teun in de oorlog niet verkeerd was geweest en ook de burgemeester moest toestemming verlenen. Toen dat allemaal in orde was, kwam hij weer op zijn oude stek in Oudesluis terecht. Teun kwam weer in alle dorpen van de Zijpe; zo leerde hij zijn Gerloflce kennen. Ze kregen verkering en trouwden op 14 augustus 1952 en gingen in Schagerbrug wonen. Toen Worp in 1953 overleed, werd er weer een beroep op hem gedaan om besteller in Callantsoog te worden. Maar, huisvesting was moeilijk. Een zoon van Worp, Maarten, kreeg in Haarlem een baan en bood Teun zijn huis aan de Duinweg 1 te koop aan. Hij mocht het kopen voor 4.000,00. Het huisje was klein, een zolder maar geen slaapkamers. Het kleine slaapkamertje bene den was vroeger een stalletje voor 2 koeien geweest, vlak naast de bedstee. En weldra groeide het gezin dat ondertussen uit 6 per sonen bestond er volkomen uit. Teun had 1100 vierkante meter grond, dus vroeg hij aan burgemeester Correljé, of hij het huisje mocht slopen. Dat kon in geen ge val, want het was agrarisch gebied. Verbouwen mocht wel, maar wel op dezelfde fundering. Het kostte 11.000,00, maar daar kwam een ruim huis voor terug. Tijdens de verbouwing verbleef het gezin in de groene barak van Piet de Haan die aan de Duinweg stond, dichtbij 'de Skilp'. Bij hun nieuwe huis was ook nog een klein schuurtje, dat werd gezellig ingericht en ver huurd voor 25,00 in de week. Ze hebben daar mooie jaren gehad, alleen als het storm de hielden ze hun hart vast. Ze hadden daar vreselijk veel last van valwinden, zo over duin. En zo gebeurde het op een dag, met een orkaan, dat het schuurtje met bed en hulster de lucht invloog. Dat kon zo niet langer, ze besloten hun huis te verkopen en een huur huis op Sinclcelsant te betrekken. Om nog even op zijn postwerlc terug te ko men, dat hield niet alleen het bezorgen van post in, maar Teun was ook een lopend post kantoortje. Hij had postzegels bij zich en bracht ook A.O.W rond en inde belasting. Hij ging vaak met een paar duizend gulden op zak de wijk in. Hij vertelde mij, dat de A.O.W nog al eens werd verhoogd. Zo kwam hij bij Aagje Weij. Hij zei: "Aagje, je krijg alweer meer geld." "Alweer", zei Aagje, "nou zo ken het wel hoor, ik heb genoeg." Teun maakte zijn veertig jaar bij de post meer dan vol. Maar op een dag maakte hij op een versierde kar met een bord waarop stond: 'Teun zijn laatste rondje', getrokken en begeleid door postauto's en zijn collega's, een rondgang door de gemeente Callantsoog. Inmiddels woonde hij met zijn vrouw tot volle tevredenheid in een seniorenwoning aan de Van Brederode- straat. Tot zijn grote verdriet moest hij op 19 augustus 1998 zijn vrouw verliezen. Het valt niet mee om alleen verder te gaan, maar toch heeft hij zijn draai weer enigszins gevonden. Maar dat is ook vooral te danken aan de buurt waarin hij woont, met vele fijne men sen. Een hoogtepunt was zijn tachtig ste verjaardag; een prachtig feest dat gegeven werd in 't Strandhuus waarop iedereen van harte welkom was. Een van zijn buurtjes, mevrouw D. Zwaan, maakte naar aanleiding daarvan het hierna volgende gedicht en droeg het voor. Het geeft een prachtig beeld van zijn loopbaan bij de posterijen. De ravage na de storm -23.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 3