ook gebracht en later opgehaald en in de schuit aan 't Sluisje geladen. Wat een zwaar werk, want één voor één op Ome Cor en Ome Jacob hun nek werden ze in het ruim van de schuit geladen. In Alkmaar aangekomen weer één voor één bij het trappetje op er uit gesjouwd. Don derdagavond ging men al varen om er weer op tijd te zijn. Als ze vroeg arriveerden gin gen ze toch al een enkele keer naar de bios coop in Alkmaar en daarna lekker slapen in de roef. 's Morgens heel vroeg begon dan 't lossen en Ome Cor Jimminlc verhandelde dan ook nog eens op maandag het vee en vrijdags graan. Het was een uiterst betrouwbare man en het uitbetalen geschiedde of bij hem aan huis of hij bracht het rond. Zulke mensen lie pen met kapitalen op zak. En tot op de dag van vandaag gaat er op de veemarkten veel baar geld over tafel. De handelaars hebben een portefeuille aan de ketting om hun hals in de binnentas. Als ik het zie, word ik altijd warm van binnen, omdat ik het nog zo echt vind, geld bij de vis en de handel. Mooi werk. In de loop van de tijd is men ook bij de Jimminken een fouragehandel begonnen. Dat hield in alle soorten veevoer en kunstmest. Ja, geen honden-, katten- en vogelvoer, daar hadden we 30 jaar geleden nog niet over ge hoord. Dat veevoer werd gelijk met het meel voor de baldcers en verschillende artikelen voor de winkeliers op de terugweg uit Alk maar meegenomen en zaterdags rondge bracht. Zo waren er verschillende bezigheden en is er altijd hard gewerkt. Nu ik zo over vroeger zit te schrijven herin ner ik me mijn eerste schooljaren. We gingen allemaal lopend op klompen naar school en ons brood in een stiklcebuul en bleven altijd onder de middag op school over. Het waren toen nog grindwegen met een paardenpadje van rode stenen in het midden. Op 1 april begon het schooljaar en in de maand augus tus was de grote vakantie en de laatste paar weken van augustus waren de kinderen met een 'melkkrossie' spullen aan het ophalen voor de lconinginnestook want koningin Wil- helmina was 31 augustus jarig, 's Avonds had elke buurt dan in de omgeving een grote fik, machtig mooi was dat. Dikwijls waren er strenge winters en reden de mensen op het Noord-Hollands Kanaal of ging vader met de arreslee en een vossebles ervoor even naar 't Sluisje. En nu woon ikzelf alweer 43 jaar onder de rook van het helaas afgebroken gehucht. Wat eens een middel punt van de omgeving was en een minihan- delscentrum. Het voor ons zo vertrouwde 'Sluisje.' 1950 Woning en werkplaats van Arie Mosk. - 35.-

De Clock van Callens-Ooghe | 2001 | | pagina 15