Excursie 1999 schuwd omtrent de stranding. De plaatse lijke reddingscommis sie werd ingelicht, die onmiddellijk de red dingsmiddelen naar het strand liet bren gen, waaronder het vuurpijltoestel met drie vuurpijlen. Van wege de hoge zee waagde men het niet met de reddingboot in zee te gaan. Een vuurpijl werd afge schoten, die over het schip heenging, de lijn was echter gebro ken. Een tweede vuur pijl kwam honderd meter voor het schip neer. Ook de derde pijl miste zijn doel. Inmiddels was de red dingboot uit Petten ter plaatse. Ook met hun toestel kon het schip niet met vuur pijlen bereikt worden. foto: Diana Diemei De redders waren het er over eens, dat ze met deze pijlen nu geen verbinding konden krij gen. Besloten werd tot de eb te wachten. Om 8 uur 's morgens verlieten vijf man met hun scheepsboot het schip, maar de boot sloeg om, drie man verdronken, twee man spoel den meer dood dan levend aan op het strand. Zij werden door de gebroeders Schouten uit de branding aan wal ge bracht. De overige opva renden waren in het tuig gevlucht, daarbij luid om hulp roepend, wat goed te horen was door de red ders, die door het nood weer niet in staat waren hen te redden, 's Mid dags om drie uur gingen de masten overboord, waarna de overige 27 zee lui een jammerlijk einde vonden in de golven. Kort daarna verdween ook het sterke ijzeren schip door de enorme kracht van de golven in stukken in zee. De sleep boot 'Hercules' met op sleeptouw de redding boot uit Den Helder kon niets meer ontdekken van de 'Loch Moidart'. De in Callantsoog aange spoelde verdronken zee lieden waren: de hof meester John Wright en Charles N.P. Moxon, zoon van een arts, die de reis als leerling meemaakte. De wrakstukken van het schip zijn 6 februari 1890 met de daarin aanwezige lading en inventaris verkocht voor 257,00, de gebor gen inventaris voor/. 116,30. Cor Spijker De excursie zal dit jaar naar de Schermer en Egmond-Bergen gaan en wel op zaterdag 28 augustus. De bus (voor 50 personen) is nog niet helemaal vol. Geïnteresseerden kunnen zich nog opgeven. Bel 0224-581823. 's Morgens 8.30 uur stappen we in bij het Dorpshuis en rijden naar het Noorderpolderhuis nabij Schermerhorn. Hier zullen we iets horen over het roemrijke verleden van de Schermer en vooral over haar bemaling daar ter plekke en wat er niet allemaal bij te pas kwam om al die molens te laten functioneren. Daarna zullen we een bezoek brengen aan de museummolen en uitleg krijgen over de werking van deze molen. Na het nuttigen van een broodlunch in 's Lands Welvaren te Schermerhorn gaan we richting Egmond, waar in de Abdij ons zal worden getoond hoe kaarsen worden gemaakt. In het laatste gedeelte van de mid dag zullen we verpozen in Bergen waar ver moedelijk het museum 'Het Sterlcenhuis' zal worden bezocht. De kosten worden geschat op vijftig gulden per persoon en dit bedrag zal via een acceptgirokaart kunnen worden betaald. De acceptgiro zal aan u medio juli worden toegezonden. - 29. -

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 9