Lezers schrijven WAT IS VROEGER? Annie Zon-Smit Zomer 1998 hadden Geer Weij en ik dienst in onze museum-boerderij 'Tante Jaantje'. We draaiden naar aller tevredenheid en hadden prima inkomsten en een geïnteresseerd publiek. Er kwam een mevrouw, die ons vroeg om foto's van het Dorpsplein 'van vroeger'. We zochten en bladerden, maargeen foto's. Dus noteerde ik haar naam en adres en zocht ning stond aan de Stuyvesandeweg en ze keek thuis alle 'Cloclcs' door. Daarin vond ik interes- zo het groene weiland in, want de Duinroosweg santé foto's van vroeger (ongeveer 1920). Ik liet was er nog niet. ze kopiëren en stuurde een enveloppe vol naar mevrouw Rohof. Enige tijd later kreeg ik bericht terug. Ze was erg blij met de kopieën en de foto's, maar... onder vroeger verstond zij de jaren '60. Ze kwam toen als klein meisje naar Callantsoog en heeft er nog steeds goede herinneringen aan. Maar nu - na 38 jaar - kwam ze met klein kinderen naar Callantsoog en nu was alles zo veranderd. Ze herkende weinig meer. Vandaar haar vraag. Dus heb ik Wim Lastdrager gevraagd of er nog foto's uit die tijd waren. En wat denk je? Hij wist dat Jannie Vriesman, i.v.m. verhuizing, al haar ansichtkaarten uit haar voormalig winkeltje aan de Historische Vereniging gegeven had. Wat een toeval! Dus meteen geschikte kaarten gekocht en opge stuurd. Tevens heb ik gevraagd of mevr. Rohof zelf ook wat vertellen wilde uit de jaren '60. Ilc ben er zeker van dat veel lezers het ook op prijs zullen stellen om over de geschiedenis rond de jaren '60 te lezen. Wie kan er iets over vertellen? Zelf woonden we toen niet in het dorp Cal lantsoog (wel in de gemeente Callantsoog, namelijk aan de Scheidingsvliet). Mijn moeder (mevr. L.Smit-Crum) woonde er wel. Haar wo- Een gedeelte uit de brief van mevr. Rohof die zij aan mevr. Zon-Smit stuurde op 11 oktober 1998. (Door de redactie bekort). Leuk dat u schreef over Jannie Vriesman, zij was een goede bekende. We brachten tijden door in haar winkeltje om alles te bekijken wat er van schelpen was gemaakt: doosjes, poppe tjes en dieren. Ze liet het geduldig toe, hoewel er door ons zelden iets werd gekocht. We had den namelijk geen zakgeld voor zover ik me kan herinneren. Omdat Dorpsplein ±1960 we de dingen wel heel mooi vonden, probeer den wij 'thuis' aan de Stuyvesandeweg zelf zul ke doosjes te maken. De ansichtkaart van het Dorpsplein die u stuurde, geeft mij alweer veel aan knopingspunten. Wel is het voor mij moeilijk om winkels te herkennen. Wij waren het meest ver trouwd met de melkwin- kel (Jaap Boeder), de Cen tra (Jan Hoek) en de groenteman in de schuur (Noud Langeveld). Onze kinderen hebben rond 1961 meegedaan aan de 'Dam-tot-dam-race'. Een gekostumeerd spektakel, geleid door o.a. mevr. Kloosterboer. Ze gingen als 'hogeschool-dressuur' en wonnen een eerste prijs: een zalige taart, een prima ken nismaking toch?! Elly (11 jaar) hield het paardenhoofd (schoenen doos) hoog en Ineke (10 jaar) had de zware taak om Annemarie (4 jaar) op haar schouders te dragen. Het paard was verder: een molton de ken en de staart was van echte staartharen van ons werkpaard. - 39. -

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 19