De schuilkelder Of is het helemaal geen schuilkelder geweest, maar een opslagplaats voor goederen? (Smokkelwaren?) Wie kan ons hierover nog iets meer vertellen? Hoe kunt u al wijn drinkend meehelpen aan de restauratie van de museumboerderij? De eigenaar van Albert Hein Callantsoog, de heer K. van Dalsem, heeft een loffelijk initia tief genomen. In zijn slijterij en supermarkt introduceert hij een eigen huiswijn, de 'Chateau Callantsooge'. Het merk heeft een rode Bordeaux en een witte wijn. Van iedere fles die wordt verkocht, gaat 1,00 naar de Stichting Callinger Erfgoed. Het totale bedrag wordt besteed aan de res tauratie van de woonkamer in de museum boerderij 'Tante Jaantje'. Half juni gaat het museum weer open en hopen we vorderingen van deze actie te laten zien. Misschien dat het uw wijnkeuze wat gemak kelijker maakt en bedenk wel: Naast de plaats waar nu een nieuwe Wijde Bliek door het aanne mersbedrijf Piet de Vries wordt gebouwd, staan aan de oostkant nog resten van een schuilkelder. Waar schijnlijk is die ge bouwd in de jaren 1937/1938. We den ken dat de kelder door de Nederlanders is gebouwd en niet door de Duitsers die in 1940 de Groote Villa bezetten. Het metselwerk is namelijk heel mooi en de Duitsers lieten altijd betonnen schuilkelders bouwen. De twee openingen in de muren waren bedoeld om frisse lucht in de kelder te laten lcomen. Foto's: Maarten Bakker een glaasje rode wijn is goed voor hart en bloedvaten! I -38.-

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 18