Notulen Algemene Ledenvergadering 15-04-1999 De voorzitter memoreert het jaar 1998. Het is de vereniging goed gegaan. De Visserman staat fier op het Dorpsplein, de Dorpsfilm 1954 is afgesloten met ±f 1000,00 winst en er zijn 508 leden. Daarna worden de notulen van de vorige vergadering goedgekeurd. Over het jaarverslag van de penningmeester stel len de heren Holt en van Gosliga enkele vra gen. Daarna volgt goedkeuring. Namens de kascommissie deelt de heer Bloem mede dat alles naar tevredenheid is aangetroffen en stelt voor de penningmeester decharge te ver lenen. Deze commissie zal volgend jaar in dezelfde samenstelling dienst doen. De heer Leguit deelt namens Callinger Erf goed mede dat de restauratie van de muse umboerderij gestadig vordert. Er is aan de opbouw van de bedsteden begonnen. Volgend jaar start de uitloting van de obligaties. Hij wijst er ook op dat het bestuur het op prijs zal stellen als obligatiehouders zullen zeg gen: laat maar zitten. Er moeten nogal wat kosten gemaakt worden. Ank Randag doet verslag over de werkzaam heden van de werkgroep grafmonumenten. Er zijn veel gunstige reacties. Ook is er op ons verzoek een bankje door de gemeente ge plaatst. Het beeldenfonds heeft een batig saldo. Er verschijnt in juni nog een aanvulling op het boekje 'De Visserman' met daarin de namen van allen die financieel bijgedragen hebben. Er zijn plannen kleine beeldjes van de Vis serman door de heer Schoots te laten maken en te verkopen. Drie modellen konden wor den bekeken. DE CLOCK. Bijna iedere vrijdag is er redactie vergadering bij Jannie Provily. Er is nog steeds kopie genoeg, maar toch hoopt de redactie dat er nog meer komt. Weet men iets, neem dan lcontalct op met Jannie Provily. Ze komt dan met haar bandrecorder naar u toe. Voor de werkgroep archeologie is geen belangstelling. Excursie. Cor Spijker vertelt over de aan staande reis op 28 augustus. Er zijn al 35 aan meldingen. Bestuur. De voorzitter neemt afscheid van Annie Vries-Jimmink. Zij vindt dat voor haar beter een jongere kan komen. (Wie?) De voor zitter prijst haar, omdat ze van zoverre door wind, regen en mist toch altijd de vergaderin gen bezocht. Ze ontvangt bloemen en een cadeaubon. Als vice-voorzitter volgt Cor Spijker haar op. Rondvraag. De heer Kramer uit Baarn werkt bij de NOS en heeft een opname gevonden die in 19-09-1979 is gemaakt in Callantsoog. We horen hier nog later over. De heer Boeder vraagt of er iets gedaan kan worden om oude Callantsoger gezegden te bewaren. - Dan neemt Cor Spijker de microfoon over. Hij richt het woord tot onze voorzitter. Hij me moreert dat Wim al 14 jaar zich inzet voor de Historische Vereniging. Hij heeft ons blad 'De Clock' vormgegeven, leidt iedere week de redactie en heeft altijd plannen. Hij schreef boekjes, o.a. Wetenswaardigheden, De ge schiedenis van 'De Visserman'. Hij droeg zijn steentje bij aan het totstandkomen van het beeld 'De Visserman', de weidemolen en niet te vergeten de zeilen hiervoor. We zijn hem daarvoor zeer erkentelijk en wil len dat tonen door hem op deze vergadering tot ERELID te benoemen. Tevens wordt hem een fraai gecalligrafeerde oorkonde, een ca deaubon en bloemen voor zijn vrouw Corry overhandigd. Wim is beduusd en spreekt een kort dankwoord. Dan is er pauze met gratis koffie voor allemaal. Na de pauze volgt er een lezing door de heren Zuurbier en van Roo. Ze vertellen over de oor log in de herfst van 1799, over de gevechten en de vele gesneuvelden. Ook laten ze een geweer uit die periode zien en demonstreren hoe het werkte. Mede door de dia's is ons nu veel duidelijker hoe een en ander zich heeft afgespeeld. Het was voor ons doen al laat, toen Wim Lastdrager iedereen bedankte en wel thuis wenste. Sara Planting In de 'Kolfweid' opent voorzitter Lastdrager om 19.30 uur de vergadering en heet allen (59 leden hebben getekend) welkom. Van het bestuur zijn aanwezig: W. Lastdrager, J. Provily, A. Vries, S. Vriesman. C. Spijker, W. Zeeman, S. Planting en J. Verburg. -36.-

De Clock van Callens-Ooghe | 1999 | | pagina 16