5 Verenigingsorgaan 'de Clock' De redactie bestond uit: Wim Lastdrager, Jannie Provily, Herman Bloem, Annie Smit-de Vries, Ria Spijker en Frank Randag. Er werden weer vier uitgaven verzorgd. Het blad werd gedrukt bij Drukkerij Steenman in Oostwoud. Losse verkoop gebeurde door de VW, Leguit, het Coraaltje en vanuit de boerderij 'Tante Jaantje'. De oplage was 4 x 550 stuks. De omslag werd voor het eerst in kleur uitgebracht. Er was kopie genoeg. De verzending was in handen van Jannie Provily. 6 Werkgroepen a. Boerderijbeschrijving. Helaas nog niets te melden. b. Archeologie. Nog niet opgestart. c. Dorpsfilm 1954. Deze groep heeft hard gewerkt met als resultaat dat op 29 november devernieuwde film voor een volle zaal gepresenteerd kon worden. Er zijn ook video banden van gemaakt. Er zijn al 99(!) banden besteld. Dus hulde aan deze werkgroep voor het vele werk. d. Weidemolen. Die draait lustig met de nieuwe zeilen onder toezicht van molenaar Cees Zwaan. e. Begraafplaats. Deze werkgroep was ook in 1997 van april tot oktober steeds op het kerkhof aan het werk. In de wintermaanden zoeken de werksters gegevens op in het Rijks Archief te Alkmaar. Zo proberen ze inzicht te krijgen in de geschiedenis van de personen achter de namen op de stenen. f. Historische uitgaven. In oktober verscheen het boekje: De geschiedenis van het beeld 'De Visserman' en van degene die het maakte de beeldhouwster Anna Op 't Landt. De leden kregen het gratis toegestuurd. g. Callinger Erfgoed. Op zaterdagmorgen werd er in en om de boerderij 'Tante Jaantje' door vrijwilligers gewerkt. Stapje voor stapje gaat de boerderij er uitzien zoals 'men' het zo graag wil. (Zie jaarverslag Callinger Erfgoed). BIJ HET VOORBLAD In 1996 schonk de heer Schut, in de veertiger jaren onderwijzer in Callantsoog, een krijtte kening van een gedeelte van de zogenaamde 'Oude Laag' aan Callinger Erfgoed. De tekening was gemaakt door de heer Nijkamp in 1936. Ook een foto ervan kwam in ons bezit. Die foto staat nu op ons voorblad. Het financieel verslag ligt op de Alg. Vergadering in de zaal op de tafels. Eventueel kan het van te voren worden opgevraagd bij de penningmeester. Tel. 0224-582103. Links: Een dubbel woonhuis, dat ook wel 'het Oude Huis' werd genoemd. In 1941 viel er een Engelse bom op en werd het volkomen vernield. Midden: De boerderij die in 1993 door Callinger Erfgoed werd gekocht. Het is nu de museumboerderij 'Tante Jaantje'. Rechts: Een boerderij die wegens bouwvalligheid in 1946 is gesloopt. Op de achtergrond het duin 'De Seinpost'. De bovenste foto op het voorblad geeft het panorama zoals we het van 'De Seinpost' afkunnen zien. Rechts de woning 'Hoeve Afrika'. 9

De Clock van Callens-Ooghe | 1998 | | pagina 11