UIT DE SCHAGER COURANT Jan Timmerman, Op 't Landtweg, gaf ons een gedeelte uit de Schager Courant van dinsdag 19 februari 1918. Het was de 61ste jaargang no. 6159. Uit het artikel onder het kopje Callantsoog kunnen we opmaken dat in het voorjaar van 1998 de CALLANTSOOG. In em Vrijdag 15 Februari In het lokaal van den heer G. ten iioekel gehouden bijeenkomst is opge- richt em vermiiging tot bevordering mn het vreemr delingen verketT. Tot leden van het voorloopig bestuur werden ge kozen de hoeren Joh. Langhorst, P, Vos, E. R. Braam, Jn. Brouwer en A. Dekker, die een reglement en. werkplan zullen opmaken. T ft? DE CALLANTSOGER V.V.V. 80 JAAR BESTAAT. Maar wanneer precies? Volgens de Schager Courant zou de datum 15 februari 1918 moeten zijn. In de aantekeningen van Piet Vos Jbz. staat 27 maart 1918. Reclame 1922 Callantsoog ligt aan den voet der duinen. Toegang tot het grootste deel der duinen is echter verboden. 72 hei-terrein, de z.g. hei-nollen, en een boschje, de z. g. Kooi, vroeger een eendenkooi. De wandeling naar het bosch is vrij, de toegang tot het bosch verboden (eigendom van de erven Prévinaire). Het strand is vrij en mooi en zindelijk. Baden is ongevaarlijk, mits men blijft midden tusscheu de dammen of hoofden. wenscht te genieten van zee, en strand en buitenleven. Men neemt te Callantsoog zijn intrek in het hötel of bij hotels, pensions, kamers en te huur of te koop zijnde woningen. Brieven te richten aan den Secretaris V.V.V. Callantsoog. Callantsoog is een eenvoudig, stil dorpje, onmiddellijk aan de Noordzee gelegen, 18 K.M. ten Zuiden van Huisduinen, Hollands noordpunt. Het ligt 10 K.M. ten W. van Schagen, waarmee het verbonden is door een goeden grintweg; 7 K.M. ten W. van Schagerbmg (station aan den stoomtram Alkmaar Schagen); 6 K.M. van het Buurtje (tramhalte) en 5 K.M. van Stolpervlotbrug, bootstation aan het Groot-Noord-Hollandsch kanaal, tusscheu Alkmaar en Helder. Stalhouder te Schagen is de heer Visser, Plevier en Boontjes te Callantsoog de heer Jn. v. d. Berg, Jb. Vos en T. Mooij Tz. De vrachtrijder Adr. Vos Jbz., gaat Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van Callantsoog over Schagerbrug naar Schagen en terug. Op de adreskaart van voor Callantsoog bestemd bestel- goed te vermelden per spoor tot Schagen, verder per vracht rijder Vosper tram tot Schagerbrug, of 't Buurtjeper boot tot 't Zand, verder per vrachtrijder Vos. In de onmiddellijke nabijheid ligt het Zwanenwater, een dninmeer, broedplaats voor vogels, als lepelaar, zwartkopmeeuw, zilvermeeuw, scholekster, grutto, roerdomp, reiger, sterntje, eend, enz. enz. De iepelaars- en meeuwenkolonies zijn prachtig. Om, in en bij het Zwanenwater een weelderige plantengroei. Het Zwanenwater en omliggende duinen zijn eigendom van de erven Prévinaire (Mevr. Van de PollPrévinaire). De toegang is verboden. Jachtopzieners zijn aangesteld voor toezicht). Ten N. O. van Callantsoog bevindt zich een heuvelachtig Callantsoog is een uitgezocht badplaatsje voor wie rustig ingezetenen, wel eenvoudig, maar zindelijk. De V. V. V. geeft geheel belangeloos inlichtingen omtrent

De Clock van Callens-Ooghe | 1997 | | pagina 12