DORPSNIEUWS zomer 1997 De oude Rabobank met woonhuis aan de voet van de duinen in de zomer van 1997. Rechts de patatzaak 'Wip in'. RIJKSARCHIEF Het Rijksarchief in Noord-Holland beheert ca. 14 kilometer archieven van rijksoverheidsinstel lingen in Noord-Holland, de archieven van het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland en die van particulieren (bedrijven, kerken, families). Het Rijksarchief beheert tevens de historisch-topografische atlas van de provincie. Hierin zijn tekeningen, kaarten, foto's en een grote collectie prentbriefkaarten met afbeeldingen uit de gehele provincie Noord-Holland opgeborgen. Toegang gratis. Adres: Kleine Houtweg 18, Haarlem. Tel: 023-5172700. Geopend: Maandag 13.30-17.00 uur, dinsdag tot/met zaterdag 9.00-17.00 uur. EXCURSIE, zaterdag 22 augustus 1998 naar Kolhorn en Enkhuizen. Onze jaarlijkse excursie zal in 1998 gaan naar de haringstad Enkhuizen. In principe is als datum 22 augustus geprikt. Drukke agendagangers kunnen de datum alvast noteren. Een programma wordt op dit moment reeds voorbereid. We denken er aan 's morgens Kolhorn te bezoeken en met de middag richting Enkhuizen te gaan. In de volgende Cloclc zal een inschrijvingsformulier worden opgenomen, dat kunt u dan bij mij inleveren. Excursieleider Cor Spijker OBLIGATIEHOUDERS CALLINGER ERFGOED OPGELET! Als u verhuist of als er een obligatie in andere handen overgaat, wilt u dat dan melden aan het nieuwe kantooradres van de heer Filemieg, Wittepaal 245J, 1742 LB Schagen. 71 Het strand van Callantsoog voldeed ook dit jaar weer aan de kwaliteitseisen om in aanmer king te lcomen voor 'de blauwe vlag'. Die heeft dan ook de hele mooie zomer op het duin 'De Seinpost' gewapperd. Het ouderwets aandoende zomerhuisje op de Op 't Landtweg 25 is afgebroken. De heer de Boer bouwt er nu een moderne zomerwoning. Van 5 op 6 oktober werden vele dorpsgenoten opgeschrikt door een viertal dreunen. Hoewel de Ned. Aardolie Maatschappij gewaarschuwd had, kwamen de trillingen (4 x 15 seconden) toch nog onverwachts. Die seismische trillingen zijn nodig om de bodem in kaart te bren gen. Heel Noord-Holland wordt op die manier onderzocht. Misschien levert dat eens olie en/of gas op. De in 1960 gebouwde Rabobank aan het Dorpsplein 3 is in september gesloopt. Er komt een nieuw kantoor voor in de plaats. Aanvankelijk was ook het kantoor van de V.V.V. er in geves tigd. Dit verhuisde na 10 jaar inwoning naar de Jewelweg 8, waar het nu nog is.

De Clock van Callens-Ooghe | 1997 | | pagina 11