STICHTING CALLINGER ERFGOED Naast de onderhoud- en restauratiewerkzaamheden in de boerderij is de vaste kern van vrij willigers alweer druk bezig met de voorbereidingen om gedurende de zomermaanden 'een toonbaar interieur' te creëren. Het gelukt ons helaas niet om de woonkamer geheel gerestaureerd klaar te krijgen. Dit vraagt in de eerste plaats vakmanschap en we willen toch ook zo precies mogelijk nagaan, hoe de kamer er rond 1900 heeft uitgezien. We streven ernaar om volgend jaar daarmee klaar te zijn. Het komemd seizoen zullen we naast de bestaande exposities in het vierkant een stukje van de geschiedenis van het reddingsstation Callantsoog laten zien. Verder zal er in het vertrekje tussen stal en woonkamer een uitstalling zijn van archeologische vondsten uit dit gebied. Geprobeerd zal worden in het achterom een tentoonstelling te organiseren van schilderstukjes en tekeningen met als onderwerp Callantsoog. We zijn zeer verheugd dat we een maquette van het dorp Callantsoog 1905 in bruikleen hebben gekregen van de erven Piet Vos. De maquette is namelijk gemaakt door Piet Vos Jbz. (1888 - 1979). Het is een prachtig stukje huisvlijt. Alle huizen, winkels en boerderijen staan er precies nagemaakt op. De maquette staat op zolder. De driewielerlcar, die we gekregen hebben, heeft u waarschijnlijk al op het erf zien staan. Een folder over de boerderij is inmiddels gereed en zal op diverse 'strategische punten' voor handen zijn. Als werkzaamheden welke worden uitgevoerd of inmiddels gereed zijn, noemen we: Nieuwe luiken voor de ramen aan de voorkant, buitenom schilderen, diverse schilder werkzaamheden binnen, monteren van een buitenkraan, aanleggen van een boeren tuintje, maken en beschilderen van een naambord, renoveren van een oud poppenwa- gentje, opnieuw inrichten van de zomerstal, hergroeperen van het gereedschap in de dors, schilderen van de trap en die met stootstrips bekleden, aanbrengen rails voor ophangen foto's en schilderijen, uitbreiding van de mogelijkheid om oude ansichten tentoon te stellen en een vitrine in de voormalige keuken. Als u van de zomer bij ons binnenstapt zult u zien wat er allemaal veranderd is. We hebben in de loop van het jaar heel wat voorwerpen gekregen. Zoveel dat we er een gedeelte van tijdelijk opgeslagen hebben in een schuur bij mevr. Rruisveld. Mocht u ook 'iets historisch' hebben en wilt u het kwijt, dan houdt de stichting zich aanbevolen. Komt u het dan bijvoorbeeld op zaterdagmorgen of tijdens de openingsuren naar de boerderij brengen. Giften: 500,i 1000,1 1000,1 van het donatiefonds van oud-employés van de Kon.Shell, dankzij bemid deling van de heer C. Nap. Het bedrag is bestemd voor vitrines, van mevr. A. de Vries, bestemd voor de restauratie van de woonkamer, van de Rabobank voor vernieuwing van de dorsdeuren. Guus Zeeman Zaterdag, werkers de boerderij. 10 uur koffie! v.ln.r. Akke Bloem, Kees Vriesman, Herman Bloem, Guus Zeeman. foto Maarten 25

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 5