IN MEMORIAM AD WINDIG Op 8 maart 1996 overleed op 83 jarige leeftijd ons lid Ad Windig. 83 jaar. Hij woonde officieel in Amsterdam, maar was een groot deel van het jaar te vinden in zijn tweede huis aan de Voorweg in ons dorp, want hij hield van Callantsoog. Hij maakte prachtige foto's en exposeerde o.a. een paar maal in de dorpsbibliotheek. Het fotoboek 'Het dorp Callantsoog' dat in 1991 uitkwam, was in tijd van een maand uitverkocht. In vele Callantsoger huisgezinnen zal dit boek een blijvende herinnering zijn aan Ad Windig. Door zijn stiekem genomen foto's tijdens de Duitse bezetting en het tentoonstellen ervan na de oorlog werd hij een bekende Nederlander. Voor zijn vrouw Ans, die hem een groot deel van zijn leven stimuleerde bij zijn werk, is het heengaan van Ad een groot verlies. Wij wensen haar en de kinderen veel sterkte toe. LEZERS SCHRIJVEN Met veel interesse heb ik het verhaal over het kampeerterrein van de familie Kruisveld in de Groote Keeten gelezen. Gelukkig zijn er ook foto's uit die tijd voor 'de Cloclc' beschikbaar en kan een ieder zien hoe het er toen uitzag. Echter, ik denk een kleine aanvulling c.q. verbetering op dit verhaal te kunnen geven. Inderdaad er was mobilisatie in 1939. Er kwamen evacués uit Den Helder. Vanaf 1942, na het verplicht ver kassen uit C'oog, vond de fam. P. Mooy (Piet en Lies) woonruimte in het achterste gedeelte van de 'Onderneming'. In het voorste gedeelte woonde (ook tot het einde van de oorlog) de fam. Kwant. Tussen beide woonruimtes was een heuse timmerwerkplaats, waar mijn vader werkte, samen met o.a. Willem Schouten en uiteraard Piet Kruisveld. Deze ondernemer en uitvinder wist de fraaiste dingen te creëren. Ik noem hier alleen maar zijn lintzaag die zo groot was dat hij alleen door een gat in de zolder in het bedrijf kon staan. De aandrijving geschiedde via de motor van de cirkel zaag. En wat er al niet gewrocht werd in die werkplaats: meelmolentjes, tabaksnijders, speciale trom mels om tabak te drogen, propellers voor windmolens enz. Dat dit niet rechtstreeks met kampeerterreinen te maken heeft, is duidelijk. Wel heeft er iets mee te maken, dat ik midden in de nacht (welk jaar: vergeten) naar Groote Keeten gesneld ben, omdat er op het kampeerterrein van fam. Kruisveld twee vakantie-onderkomens in brand ston den. Per BMW-motorfiets met achterop, heus waar, zuster Boendermaker. Piet Kruisveld woonde in de oorlogsjaren in zijn door hemzelf gebouwde burgerhuis aan de Voorweg. Ik moest daar iedere dag melk halen, wat geen pretje was, omdat er een koppel gan zen liep met een agressieve gent. Kruisveld woonde later in het voorste gedeelte van 'de Onderneming' en vanuit daar is hij ver huisd naar de Voorweg en gaan wonen in 't boerderijtje, dat inderdaad vroeger aan zijn ouders behoorde. Daar hebben in die tussentijd o.a. de families de Jong en Mels gewoond. VERLICHTING KERKTOREN EN BOERDERIJ 'TANTE JAANTJE' De ondernemersvereniging Callantsoog heeft 500,00 toegezegd. Ook Dorpsraad en Historische Vereniging zullen natuurlijk het verlichtingsfonds steunen. De vrijwilligers van Callinger Erfgoed zullen wat de boerderij betreft, het graafwerk voor de verlichting doen. De Rabobank heeft toegezegd een bijdrage in overweging te nemen. Nog een paar sponsers en het benodigde geld is er. fWÊBÊËÊk Namens de Historische Vereniging Wim Lastdrager Jan Mooy Pzn. 24

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 4