Het lollige gedeelte werd afgewerkt in hotel "Duinzicht". Een dame stak haar bevallig kopje naar buiten en zong het eerste vroolijke liedje, gewijd aan de nieuwe klok en dat herhaalde zich twaalf maal. Voor elk cijfer een andere zangster, die gezamenlijk steeds het refrein zongen. Een alleraardigst idéé en een leuk gezicht, wanneer de twaalf dameskopjes glunderend door de luikjes de zaal inkeken. Het uitbundig applaus, dat gedurende en na deze parodie op het nieuwe torenuurwerk, door de zaal weerklonk, was het beste bewijs, hoe opgetogen het publiek over die idéé was. Toen men zich hierna aan de edele kunst van Terpsichore overgaf, was het voor ons tijd om op te stappen, er niet aan twijfelende, dat er nog tot laat in den nacht feest gevierd is, doch dat is voor Callantsoog nu geen bezwaar meer, want niet waar, van verslapen kan hier niet langer sprake zijn. Er staat nu immers weer een nieuwe klok in den toren, die elke langslaper onherroepelijk aan het uur van opstaan herinnert: - het klokje van gehoorzaamheid! - In de volgende 'Clock' zullen we de coupletten van het lied publiceren dat de twaalf 'glunderende dames kopjes' hebben gezongen. Tot laat in de nachtfeest. Redactie EXCURSIES ZOMER 1996 In 'de Clock' die in maart 1996 verscheen, werden vier excursies voorgesteld. Alleen voor de excursie naar de watermolen te Burgerbrug op zaterdag 13 juli en naar onze eigen weidemolen op donderdagavond 8 augustus was voldoende belangstelling. Voor beide excursies kunnen zich nog een beperkt aantal personen aanmelden bij Cor Spijker, Fazantenweg 6 tel. 0224-581823. Vertrek eerste excursie 13.30 uur vanaf Dorpshuis. Vertrek tweede excursie 19.30 uur vanaf parkeerplaats Kiefteglop. 33

De Clock van Callens-Ooghe | 1996 | | pagina 13