EXCURSIE Ook nu weer was de jaarlijkse excursie een succes. Op zaterdag 24 juni gingen we met 35 per sonen in een luxe bus van Peereboom op stap. Medemblik was het einddoel. Bij het 'Wapen van Medemblik' kregen we koffie met een grote plak Westfriese krentenmik. Daarna gingen we onder leiding van drie goed vertellende gidsen de stad in. Heel interessant! Zo'n oude stadskern heeft iets. Ook hier helpen vrijwilligers stukjes his torie te bewaren. Zo was o.a. het plein rond de kerk door vrijwilligers bestraat. Na de stadswandeling een uit gebreide lunch en vervolgens naar het bakkerijmuseum. Een bakkersfamilie gaf tekst en uit leg en demonstreerde het een en ander. Ondertussen vertelde de bakker nog een paar smeuï ge verhalen. De pas gebakken gevulde koeken mochten we ''i? bakker in Medemblik. meteen bij de thee opeten. Het bakkerij museum was meer dan de moeite waard. Er stonden heel veel spulletjes uit grootmoe ders tijd. De ouderen onder ons herkenden dan ook dingen, die in hun jeugd gebruikt wer den. Tot slot een bezoek aan het stoommuseum. Tientallen vrijwilligers werken hier en zorgen ervoor dat alle machines van klein tot heel groot kunnen draaien. We stonden er eerbiedig naar te kijken. Het stoomtijdperk is voorbij, maar hier leeft het nog. Even stonden we stil bij de in 1922 in Amsterdam ontplofte stoomketel. Hij ging 300 meter omhoog en boorde zich daarna 5 meter de grond in. De terugreis verliep vlot. We misten de gezellige babbel van Cor Spijker, de organisator van deze reis. In zijn plaats vertelde Wim Lastdrager over de dingen die de Historische Vereniging en Callinger Erfgoed gaan organiseren. Einde reis 18 uur bij het Dorpshuis. Een fijne dag met een te vreden stel le den was voor bij. Waar gaan we volgend jaar heen? Graag suggesties. Het stoommuseum. 53

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 9