WERKGROEP GRAFMONUMENTEN Het voorstel is om voor een jaar de heer W. Lastdrager de voorzit tershamer te geven en om mevr. A. de Vries-Jimmink de functie van vice-voorzitter te laten vervullen. Mevr. J. Provily-Rietvink is bereid als bestuurslid toe te treden. Aan de heer A. de Vries zal gevraagd worden zich alsnog beschikbaar te stellen. De heer C. Spijker zal zijn functie van secretaris overdragen aan mevr. S. Planting-de Pagter. De vergadering gaat met het voorstel akkoord. Tevens verleent de vergadering dispensatie aan de heren Lastdrager en Kuiler, die al negen jaar in het bestuur zitten, om nog een paar jaar te blijven. Ook het voorstel om per 1-1-1996 de contributie met 2,50 te ver hogen tot 30,00 per jaar wordt aangenomen. De heer Kuiler spreekt daarna de scheidende heer J. Vos Pzn. toe en bedankt hem voor alles wat hij samen met zijn vrouw voor de vereniging heeft gedaan. Hij overhandigt een lcadobon en bloemen. De heer Vos bedankt en memoreert dat het de heer Kuiler was die zo'n 10 jaar gele den de vereniging hielp oprichten. Daarna neemt de heer Lastdrager de leiding van de vergadering over. In de rondvraag geeft de heer Rellage het bestuur in overweging het financieel verslag niet meer in 'de Clock' af te druk ken, maar op een los blad en dit als bijlage alleen voor leden in 'de Clock' te doen. Na de pauze was er de dia-presentatie van mevr. A. de Vries-Jimmink. Die was ontzettend leuk. Al die oude boerderijen en familiefoto's uit de Koegraspolder. De aanwezigen genoten ervan. Om 22.15 uur bedankt de voorzitter mevr. Vries-Jimmink. Ook zij krijgt een bloemetje. Hij zegt tevens dat de leden nog nader worden ingelicht over de juiste datum van het feest ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan. Callantsoog, 30 maart 1995, Sara Planting, secretaresse Deze werkgroep bestaat uit de volgende personen: Aklce Bloem, Diclc Bregman, Nielc Kaan, Adriaan Kuiler (voorzitter), Wim Lastdrager, Sara Planting, Annie Smit-de Vries en Carla Rens. Toen de gemeente begon met het ruimen van graven en de Historische Vereniging hierop attent werd gemaakt, is de werkgroep in het leven geroepen. Het eerste dat deze deed was het samenstellen van een lijst met namen van graven die van historische beteke nis zijn. Ook wilde de werkgroep de grafstenen schoonmaken, zodat ze weer goed leesbaar zouden zijn. Dit schoonmaken doen de leden een keer per veertien dagen. In het najaar willen we naar het Rijksarchief in Haarlem om zoveel mogelijk gegevens te verzamelen. Het is namelijk de bedoeling bij de historisch belang rijke graven de geschiedenis van de desbetreffende persoon te achterhalen en op te schrijven. Sara Planting De enige grafsteen op het oude gedeelte van het kerkhof van Callantsoog die noord-zuid staat. Alle andere staan oost west. Het betreft de steen op het graf van: Mi: Dirk Burger van Schoorl 1717. foto Jacob Vos De hamer voor Wim Lastdrager. 41

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 17