IN MEMORIAM J.B.BAKEN GZN. Op 26 december 1994 overleed ons erelid Jacob Baken Gzn. A v\ Hij was 93 jaar oud. De redactieleden Jacob Vos en Janny Provily bezochten hem nog half december in de Zandstee in 't Zand. Zij wilden na een een half uurtje opstappen. "Maar dat gaat niet," zei Baken, "want ik moet mijn bijdrage voor 'de Clock' nog voor lezen en toelichten." Vol bewondering en geboeid hebben ze hem aangehoord. Hun geplande korte bezoek werd zodoende met een uur verlengd. Bij het afscheid nemen beloofden ze Baken zijn epistel in 'de Clock' te plaatsen. Hoevele malen heeft de redactie kopie van hem geplaatst en hoevele malen heeft zij hem om raad gevraagd. Zijn 'Sprokkelingen uit de historie van het zeedorp Callantsoog' (uitg. 1974), zijn boekje: 'Foto's van Callantsoog en Groote Keeten' (uitg. 1972) en zijn boekje 'Een hap en een snap' zijn reeds lang uitverkocht. Jacob Baken die ruim 25 jaar in Callantsoog woonde, werd door zijn dorpsgeno ten meestal 'burgemeester Baken' genoemd. Deze in Callantsoog geboren en opge groeide man is namelijk burgemeester van Winkel geweest. Een bescheiden mens ging van ons heen. Wat echter blijft, is de herinnering aan het vele werk wat hij voor de geschiedschrijving van Callantsoog en in het bijzonder voor ons verenigingsblad 'de Clock' heeft gedaan. Onze dank namens bestuur en redactie 30 april 1985. Jacob Baken overhandigt in het Dorpshuis zowel aan Prins Claus als aan mr. Pieter van Vollenhoven een exemplaar van zijn boek: 'Sprokkelingen'.

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 2