HISTORISCHE VERENIGING CALLANTSOOG VERSLAG VAN HET NEGENDE VERENIGINGSJAAR 1994 door Cor Spijker UITNODIGING tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering op donderdag 30 maart 1995 in het Dorpshuis 'de Kolfweid' te Callantsoog. Aanvang 20.00 uur. Men wordt verzocht bij binnenkomst de presentielijst te tekenen. AGENDA 1 Opening. 2 Notulen van de Algemene Ledenvergadering d.d. 30 maart 1994. (Zij liggen tijdens de verga dering ter inzage) 3 Ingekomen stukken en mededelingen. 4 Jaarverslag van de secretaris. 5 Jaarverslag van de penningmeester. 6 Verslag van de kascontrolecommissie en verkiezing van een nieuwe kascontrolecommissie. 7 Mededelingen van de werkgroepen. 8 Toelichting op de excursie 1995. 9 Bestuursverkiezingen. Statutair aftredend zijn Jacob Vos en Henk Rruisveld. Jacob Vos stelt zich niet meer beschikbaar. Onze voorzitter Adriaan Kuiler heeft te kennen gegeven dat hij om gezondheidsredenen als voorzitter wil aftreden. Mevrouw Sara Planting is bereid gevon den om één van de drie vacante bestuursfuncties te willen vervullen. Thans dienen er nog twee plaatsen te worden opgevuld. Het bestuur doet hierbij een dringend beroep op een ieder om kandidaten op te geven. 10 Pauze. 11 Rondvraag. 12 Annie Vries-Jimmink. Onderwerp: Boerderijen. 13 Sluiting. 1. INLEIDING Het verenigingsjaar 1994 is een jaar geweest, waar vooral twee aktiviteiten de hoofdrol speelden. Ten eerste was daar het officieel in werking stellen van de weidemolen, dat met de nodige feestelijk heden heeft plaats gevonden op 23 april. Daarnaast werd veel aandacht besteed aan het optuigen van de boerderij van tante Jaantje. Vooral het zomerhuisje had onze zorg, omdat het een belangrijke inkomstenbron zou moeten zijn voor de verdere ontwikkeling van de stolp. Ook hadden we de gebruikelijke jaarlijkse excursie, die dit jaar naar Alkmaar leidde, waar we door een tweetal leden van Oud-Alkmaar zeer deskundig zijn rondgeleid, 's Middags werd de Broekerveiling bezocht, alwaar ook de broodlunch werd gebruikt en een rondvaart werd gemaakt in het land met de dui zend eilanden. Door het verscheiden van Cors van de Haar in maart en Jacob Baken Gzn. in december verloren wij leden, die hun beste krachten vanaf de oprichting aan onze vereniging hebben gegeven. Aan het gemeentebestuur werden voorstellen gedaan voor de naamgeving voor de straten in het nieuwe bestemmingsplan. Er werd een werkgroep grafmonumenten ingesteld, die zich zal bezighouden met de cultuurhistori sche waarden van de diverse grafmonumenten op het kerkhof. Een logo werd geïntroduceerd. Ook werd een ansichtkaart van de molen en een beschrijving van de molenbouw uitgegeven. De herfst bijeenkomst werd dit keer verzorgd door Jan Bremer met een verhandeling over: het kust- volk tussen Petten en Huisduinen. 2. BESTUUR Het bestuur bestond uit Adriaan Kuiler, voorzitter (aftredend 1996); Jacob Vos, vice voorzitter (aftredend 1995); Co de Bakker, penningmeester (aftredend 1997); Cor Spijker, secretaris (aftre dend 1996); Wim Lastdrager, lid (aftredend 1997); Henk Kruisveld, lid (aftredend 1995); Wim Zeeman, lid (aftredend 1997); Annie Vries-Jimmink lid, aftredend 1996 en één vacante bestuurs functie. Het bestuur is zeven maal bijeen geweest. 11

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 11