Een luxueuze bus bracht ons in recordtijd naar Heerenveen waar de koffie klaar stond. Vervolgens ging de reis naar het grootste hunebed van Nederland. Dat ligt in Borger. Daar wachtte de fam. Vierhout al op ons. Zichtbaar verheugd over het zien van zoveel Callantsoger kennissen leidde het voormalige Callantsoger burgemeesters echtpaar ons in het museum rond. In de bus op weg naar Gasselternijveen vertelde mevr. Vierhout enthousiast over Drente. (Hoewel er is maar één Callantsoog!) In Gasselternijveen had men ter ere van ons bezoek op het raadhuis de gemeentevlag gehesen en stond op de stoep de bode met onderscheidingsteken om ons naar binnen te begeleiden. In de fraaie raadzaal was op keurig gedekte tafels thee, koffie, enz. te vinden. Alles werd ons aange boden door het gemeentebestuur. Burgemeester Vierhout vertelde tijdens de lunch een en ander over de historie van zijn gemeente. 's Middags naar Orvelte, een dorp dat opzettelijk 'ouderwets' wordt gehouden. Vooral Cor Spijker - voorzitter van de stichting Callinger Erfgoed - keek jaloers naar de tientallen oude boerderijen, hui zen, winkeltjes en cafés. Hoeveel moeite moeten hij en zijn stichtingsleden niet doen om één authentieke boerderij in Callantsoog te behouden en hier zijn er tientallen die bewaard worden. In Orvelte werd afscheid genomen van de familie Vierhout en via Heerenveen, met koffie of iets sterkers, reden we 0111 19 uur langs de plaats waar onze weidemolen moet komen, Callantsoog weer binnen. Het was opnieuw dankzij de inzet van onze reisleider Cor Spijker, een prachtige dag geweest. En volgend jaar, waarheen dan? We zullen het u berichten in 'de Clock' die in maart 1994 uitkomt. ONZE EXCURSIE Drente 12 juni 1993 Aan alle leden die naar Drente niet meekonden. 43

De Clock van Callens-Ooghe | 1993 | | pagina 3