Klaas is via de strafgevangenis aan de Amstelveenseweg in Amsterdam in augustus 1942 overgebracht naar het concentratiekamp Amersfoort en daarna in november 1942 naar Sachsen- hausen via Hannover en Berlijn. Hij was kantoorbediende in Den Helder en werd in Sachsenhausen ingedeeld bij straten- en wegenaanleg, riolering, enz. Dat was werk waar hij veel te zwak voor was. Zwaar ondervoed, moreel en geestelijk uitgeput stierf hij van droefenis en ellende in Oranien- burg op 28 januari 1943. Hij was toen 21 jaar. Mijn moeder deed na de oorlog (mei 1945) overal navraag. Ze kreeg bovenstaande gegevens pas op 13 september 1946 na publicatie van een foto in het blad 'Appel' van het bureau van ex- politieke gevangenen van de stichting 1940-1945. Tot zover het verhaal van Maarten Worp. Of er van begraven nog sprake is geweest, weten we niet. DIRK BAKKER. Ook hij kwam via de verplichte 'Arbeidseinsatz' in Duitsland terecht. Helaas werd hij in mei 1945 op zijn weg terug naar Nederland door een trein overreden. MENNO GLAS. We weten van hem dat hij in het Koegrasser gedeelte van onze gemeente is omgekomen, doordat hij verward raakte in een kabel van een overdrijvende Engelse sperballon. Als iemand over bovengenoemde personen meer weet te vertellen en in het bijzonder over hun leven in de oorlog, dan zou de redactie het op prijs stellen dit te horen. 13 Burgemeester J.Gutker herdenkt op 4 mei 1990 bij het monument op het Dorpsplein in Callantsoog de oorlogsslachtoffers.

De Clock van Callens-Ooghe | 1993 | | pagina 17