MOLENFONDS Tot nu toe is er een bedrag van 4600,00 gestort. Dit is bijeengebracht door leden en anderen die wij met ere zullen gedenken. Zij worden de toekomstige bevolking van ons 'Gouden Molenboek'. In het de cembernummer van 'de Clock' zullen wij die bevol kingsgroep aan u voorstellen. Het bedrag is verrassend hoog, zodat wij nu al in staat zijn om met de voorbereidende werkzaamheden te beginnen. Piet Groot uit het Groningse Winsum, ooit een tiental jaren verblijvend in Julianadorp, is doende technische gegevens te verzamelen over de Koegrasser weidemo- len. Wanneer hij die heeft, komen die richting Cal- lantsoog. Piet Groot wordt begeleid door Gerrit Keu- ne uit Zeist, de molendeskundige van Monumenten zorg. Ook bij Gerrit valt op dat hij steeds enthousias ter wordt. Onze 'doeners' Jan Vos, Cees Zwaan en Cor Spijker wachten nog af, maar dat zal straks veranderen, dan kunnen ze aan de slag! Uitbreiding van het aantal 'doeners' is overigens geen bezwaar. Frans Erikveld van Staats Bosbeheer, Wim Klomp van Natuurmonumenten en de heer Franken met zijn studenten van de H.T.S. uit Alkmaar zijn ook al aardig op weg. Conclusie: De basisingrediënten voor een goed plan zijn aanwezig. Wij blijven u op de hoogte houden. Overigens het bankrekeningnummer van het Molenfonds is 35.74.212.895 en het kent geen plafond. Navraag bij de Rabobank (giro 205129) heeft ons dat geleerd. UIT HET BESTUUR GEKLAPT door Cor Spijker Centraal heeft de laatste tijd bij het bestuur de start van het molenfonds gestaan. Dat is zoals u elders in dit blad kunt lezen een succesvolle geweest. Daarnaast worden de gewenste bestemmingswijzigingen rondom Groote Keeten met veel interesse gevolgd. Alvorens besluitvorming daarover tot stand komt, zal ons bestuur aangeven welke konsekwenties een en ander heeft voor de daar aanwezige cultuurhistori sche waarden. (Zie de brief aan het gemeentebestuur van Zijpe) Het eigen museum en/of werkruimte is ook geen moment uit onze gedachte en de dag nadert waarop we u gaan vertellen hoe we zoiets denken te realiseren. (Of niet!) De problemen die het bestuur steeds tegenkomt bij het werken met de cultuurhistorie van Callantsoog worden door haar niet ervaren als grote problemen, sterker nog het zijn bijna de voorwaarden die ons bestaansrecht rechtvaardigen. Nee problematisch is het dat er te weinig leden in onze vereniging zitten die een voortrekkersrol ambiëren. We denken bijvoorbeeld aan personen die een bepaalde werkgroep willen leiden of een andere activiteit voor hun rekening willen nemen. Dat is jammer, juist omdat het bestuur zoveel interesse en enthousiasme ontmoet. Nu behoeft het bovenstaande geen dramatische gevolgen te hebben. U moet er echter rekening mee houden dat de echte 'doeners' niet meer kunnen doen dan ze al doen. Dat houdt dan weer in dat we verschuivingen in de tijd krijgen. Nou en, kunt u dan zeggen, is dat zo erg? Misschien niet. In de werkgroep biologie zeg ik ook wel eens: "Het ligt er al honderden jaren en die laatste paar jaren blijft het er ook nog wel liggen.Toch verstaat een dergelijke uitsprak zich niet met het enthousiasme waarmee we iets opstarten en daaraan dan - gevoed door dat enthousiasme - een tijdschema koppelen. Vandaar de oproep: Meld u zich bij een van de bestuursleden aan als actief lid. Binnenkort start onze penningmeester, Ko de Bakker zijn eerste actie om te proberen nieuwe leden te werven. Hij wil namelijk graag voor december 1991 het 400ste lid inschrijven. 45

De Clock van Callens-Ooghe | 1991 | | pagina 5