Haarlem, mei 1991 Beste Jacob, Naar aanleiding van je vraag over mijn vader zend ik je hierbij enige informatie. Daar ik in juni 1920 ben geboren en mijn vader dat jaar in oktober is gestorven, is het een beeld dat ik uit flarden heb opgebouwd. Mijn moeder sprak niet graag over die periode en toen ik ouder wordend met meer vragen kwam, was ze nog zeer spaarzaam met verhalen. Met hartelijke groet, w.g. Trijnie Dekker Mijn vader was van 1911 tot 1920 'dienaar van politiezoals het eerst heette. Later werd dit 'gemeente-veldwachter Hij maakte in die functie ook de gemeenteraadsvergaderingen mee. Mijn moeder hield het gemeentehuis schoon en zorgde voor koffie en thee. Rechts naast het oude gemeentehuis was de dienstwoning, waar wij woqnden. Toen na de dood van vader, Gerrit Baken hem opvolgde en deze al een huis op het dorp had, mochten wij blijven wonen tot Koelemey in 1931 kwam. Toen liet mijn moeder bij jouw vader een huis bouwen voor 3000,00. Haar werkzaamheden op het gemeentehuis kon zij tijdens de periode van Gerrit Baken ook voortzetten. Mijn vader kwam uit Wester-Blokker en had in de Atjeh-oorlog gevochten. Naast dienaar van politie was hij strandvonder. Alles wat aangegeven werd (voornamelijk hout) lag achter ons huis te drogen en werd later openbaar verkocht. Opsporen en/of begraven van aangespoelde drenkelingen werd door hem verzorgd. In de schuur naast de dienstwoning was 'een cachotIk dacht niet dat er veel mensen in hebben gezeten, daarvoor was de sociale controle in het dorp te sterk. Verder stond er ook de brand spuit in. Als onbezoldigd jachtopziener jaagde hij op stropers en jaagde hij mgt van Honschooten en Jonkheer van de Poll in het Zwanen water. Ten aanzien van de stropers was hij streng, bij de jutters kneep hij wel een oogje dicht. Hij zat vanaf de oprichting van de V.V.V. in het bestuur. Uit de hulp en hartelijkheid, die moeder en ik na zijn overlijden van het dorp kregen, heb ik de indruk dat hij als dorpsgenoot in Callantsoog aanvaard is geworden. Zelf heeft hij daar ook erg van genoten. Rechts naast het oude ge meentehuis was de dienst woning, waar wij woonden. (In 1991 staat daar het Post kantoor.) 56

De Clock van Callens-Ooghe | 1991 | | pagina 16