KOORVERENIGING BERGEN 90 JAAR! Foto: Ernest Selliger Alt-raphsodie van Brahms. Zeer feestelijke concerten! Behalve feestelijke concerten en uitstapjes heeft het koor veel andere feesten gevierd. Uitbundige feesten in eigen kring. In het koorarchief zijn veel foto's van optredens en voordrachten door de leden. Voor de vrienden van het koor is nu twee keer, in 2004 en in 2007, een groot feest georganiseerd in het bos, naast de Zwarte Schuur op het Oude Hof. Tenslotte... Veel actieve bestuursleden en koorleden hebben de Bergense koorvereniging helpen groeien en bloeien. En het is opvallend hoe lang de meeste mensen lid en ook bestuurslid blijven. Zoals bijvoorbeeld de dames Akerboom-Schutte en Schutte- Dunk, die elk ruim zestig jaar trouw lid van de koorvereniging zijn geweest, waarvan ook jaren als bestuurslid. In de periode 1943-1945 vonden er geen activiteiten plaats door evacuatie van veel Bergenaren naar elders. Bovendien was er sprake van gedwongen aansluiting bij de 'Kulturkammer'. Het koor werd tijdelijk opgeheven en uit angst voor represailles werd een deel van het archief met persoonsgegevens aan het begin van de oorlog verbrand. Al heel snel na de oorlog werd weer begonnen met repeteren. In 1969 ging het Bergens Mannenkoor op in de' Koorvereniging Bergen. Het laatste lid van het mannenkoor heeft nog tot mei 1994 meegezongen met de Johannes Passion. Het mooi geborduurde vaandel van het Bergens Mannenkoor is in het bezit van de koorvereniging. Bron: - Archief Koorvereniging Bergen De sfeer binnen het koor is zeer goed en er is een grote toeloop geweest van nieuwe jonge leden. Er wordt enthousiast gerepeteerd voor het jubileumconcert in december a.s. Dan zal opnieuw de Hohe Messe van Bach worden uitgevoerd met als solisten: Heieen Koele, José Scholte, Ludwig van Gijsegem en Pieter Hendriks. Nog speciaal genoemd mogen worden de schitterende affiches en programmaboekjes voor de concerten, die al jaren lang worden ontworpen door Rolf Otger en Pim Weeda. Het zijn echte collectors items! Heel belangrijk voor het koor is onze dirigent Pieter Jan Olthof, die nu al bijna veertig jaar het koor leidt. De dirigent is verantwoordelijk voor het muzikale beleid, hij bepaalt samen met het bestuur wat het repertoire zal zijn. Hij leidt ook de wekelijkse repetitie op de maandagavond, en doet dat op een zeer inspirerende manier. Pieter Jan heeft een enorme muzikale kennis en brengt dat op een indringende wijze over. Zo heeft hij het koor naar een hoog niveau gebracht, en het repertoire verbreed en verdiept. Wij zijn trots op onze 90-jarige koorvereniging en op onze dirigent en ik hoop dat we nog vele jaren in een goede sfeer zullen kunnen zingen. Op naar de 100!

Bergense kroniek | 2009 | | pagina 19