Het koor in 1923. (Foto archief Koorvereniging Bergen) inkomsten van de uitvoering f 120,- en de uitgaven 210,- bedroegen. Alzoo een nadelig saldo van f 90,-.Het verslag eindigt met de woorden: w? hebben dus een jaar gehad waarin de vereniging heel wat heeft moeten trotseren. Het is dan ook wenschelijk dat we concerten geven die niet zo kostbaar zijn. We moeten blijven bestaan en daarvoor moeten we leden hebben die liefhebberij voor de zang gevoelen en we moeten zorgen dat we een beter jaar krijgen dan 1920 ons heeft gegeven. Repetities en uitvoeringen Repetities en uitvoeringen vonden plaats in de zaal van de Rustende Jager. Omdat de huur te hoog werd, repeteerde men later in de gymzaal van de ULO aan de Beemsterlaan. Na 1945 in het Harmoniegebouwtje en ook nog in het voormalige gebouw La Bicyclette naast de Petrus en Paulus- kerk. Er is ook lang gerepeteerd in de aula van de zusters Ursulinen. Daarna in de bovenbouw van de A.Roland Holstschool. Toen die te klein werd in de Witte Kerk aan de Dr. Van Peltlaan en sinds enkele jaren in de aula van het Petrus Canisius College aan de Loudelsweg. Concerten worden gegeven in de Petrus en Pauluskerk. Speciaal daarvoor is in 1973 op het terrein van de kolen handel van Jan Weijling een enorm podium gebouwd. Jan Weijling en Hen Wiering hebben altijd geholpen bij de opbouw. Het podium is momenteel in losse onderdelen opgeslagen bij boer Swaan aan de Baakmeerdijk. Op de dag van de generale repetitie worden alle onderdelen op een platte wagen geladen en per tractor naar de kerk vervoerd. Daar staat een groot aantal koorleden klaar om het gevaarte op te bouwen. De koster heeft het altaar dan al verplaatst. Op de dag na het concert wordt het hele gevaarte weer afgebroken en afgevoerd. Veel werk, maar het zijn bijzonder gezellige sjouwdagen die goed zijn voor de onderlinge band. Van Morgenrood tot Messiah In het begin stonden er vooral veel liederen en liedjes op het repertoire zoals: De ud, Vertrouwen, "Zondagmorgen, Adoramus, Middernacht, Slaap zacht, De Vesperklokken, Mietje, 't Minnelied, Meezeken, Het lied van de klok, Ave Maria, Morgenrood, Waar de hei te bloeien staat en Ecce quomodo moritur van Handel. Het koor nam vaak deel aan wedstrijden waarmee prijzen behaald konden worden. Vaak waren dat geldprijzen (ƒ100,- of 150,-), die een welkome aanvulling voor de kas waren. Kort na de oprichting van het koor werd een kinderkoor opgericht, aanvankelijk onder leiding van mej. N. van Gulik- Goddeke. Er werden veel uitvoeringen gegeven samen met het kinderkoor. Vaak waren dat matinees, waar uiteraard veel ouders kwamen luisteren en dat bracht meer inkomsten. In 1923 voerde het kinderkoor de operette de Tooverring op. Een verhaal uit het eerder genoemde interview met Pier Postma, mevr. Akerboom —Schutte en mevr. Jannv Schutte- Dunk: 'Bij het zingen van de Kikkercantate moest het koor op de maat van de muziek mee kwaken als kikkers. Tijdens de generale repetitie liet de heer Siersma een aantal echte kikkers los op het toneel. Het werd een hele toestand met

Bergense kroniek | 2009 | | pagina 16