Het oude Berd os voetbalveld, Suyerven en liet ijsbaanterrein, het liep allemaal op niets uit. Bijna was het gelukt een terrein gelegen aan de J.M. Graadt van Roggenweg te verwerven. De gemeente Bergen deed in augustus 1978 melding van een 'Voorgenomen verlening van bouw- en aanlegvergunningen t.b.v. een tennispark'. Maar bezwaarschriften en handtekeningenacties blokkeerden de provinciale toestemming. Vanaf 1977 werd er door de leden van TCB getennist in de Europahal in Bergen en op drie banen van tennispark Wimmenum in Egmond aan de Hoef en in 1981 op twee banen in Bergen aan Zee. Vanaf 1982 Tennispark 'De Nes' Doordat de gemeente Bergen op 29 juli 1981 een terrein aan de Churchilllaan had teruggekocht van de Commissie voor Europese Gemeenschappen te Brussel kon het raadsbesluit van 30 september 1980 worden uitgevoerd. Dit betrof het in erfpacht uitgeven voor 40 jaren van een terrein, groot 8.065 m2, aan TCB. De getergde maar blije sportvereniging begon met verve in het najaar van 1981 aan de realisatie van haar plannen. Het park 'De Nes' met een prachtig clubhuis en negen gravelbanen werd in april 1982 in gebruik genomen. De officiële opening door burgemeester J. Ritsema was op 28 augustus 1982. Verbeteringen en verfraaiing In 1985 is het beeldhouwwerk 'Samenspel' van de kunstenaar Nico Spanier geplaatst bij de entree van het park. In 1988 zijn drie banen voorzien van verlichting, in 1991 nog twee en in 2005 de laatste vier, waardoor er nu op alle banen ook 's avonds kan worden gespeeld. In de loop der jaren is het clubhuis aan de eisen van de tijd aangepast en verfraaid. Zowel binnen als buiten zijn er speelattributen voor kinderen aanwezig. De vereniging met bijna negenhonderd leden werkt, op enige betaalde krachten na, geheel met vrijwilligers. In 2007 bestaat het park 'De Nes' 25 jaar. 'De Bedriegertjes' eens speeltuin, later tennispark Het was Piet van Keulen die in 1928 op een weilandje aan de Oude Bergerweg begon met een speeltuin. Hij maakte er in de loop der jaren een fantastische tuin van met een doolhof, lachspiegels en met de beroemde 'bedriegertjes', die iedereen verrasten op een koude douche. In zijn folder was het 'de grootste speeltuin van Nederland'. In de beleving van veel jonge bezoekers was dit ook zo. In 1971 werd het complex verpacht aan Niek de Moei die de speeltuin nog tot 1983 draaiende hield, maar deze toen verplaatste naar Alkmaar. De legendarische tafeltennisser Cor Du Buy (negen maal kampioen van Nederland) was in 1980 niet zijn vrouw en zoon Michel verhuisd van Amsterdam naar Bergen. In 1988 verkocht mevrouw Barf-van Keulen aan Cor Du Buy en zoon Michel (tennisleraar) de braakliggende grond, 7800 m2, inclusief de alom bekende naam van de vroegere speeltuin. Hele generaties jeugdsentiment liggen in dit stukje oerspeelgrond verankerd. Geen woningbouw of toch.... Eerder hadden projectontwikkelaars de gemeente tevergeefs benaderd met woningbouw-plannen, maar de bestemming moest in de recreatieve sfeer blijven. Vader en zoon wilden een tennispark starten. Vol vertrouwen dienden zij een verzoek in, maar buurtbewoners voerden oppositie, hoorzittingen volgden. Er ontstond forse stagnatie bij het realiseren van hun plannen. In maart 1990 gaf de gemeenteraad uiteindelijk toestemming. Na een periode van breken en bouwen werd het fraaie tennispark 'De Bedriegertjes' met zes kunstgrasbanen aan de Pinkster- bloemweg geopend op zaterdag 25 mei 1991. In 1999 kocht Cor Kwast (o.a. tennisleraar) het park en exploiteerde het tot 1 april 2006. Vijftien jaar hebben vele tennisliefhebbers gedurende het gehele jaar kunnen tennissen, maar toen werd de poort van dit bijna 80 jaar oude speelveld definitief gesloten. Segesta Exploitatie Maatschappij Alkmaar, die in 2003 eigenaar was geworden van de grond, is met de gemeente Bergen in gesprek over een andere bestemming. Bronnen: - Gemeente Bergen (Ron Wessels) - Kadaster te Alkmaar (C.A.F. Briefjes) - Regionaal Archief Alkmaar - Rijksarchief Noord-Holland te Haarlem - Koen graaf van Limburg Stirum - Theo van Schie, ex-tennisleraar - Jan Donders, eigenaar tennispark 'De Molenkrocht' - Mevrouw Verhagen, Prinsesselaan. - Chris van de Pas, ex-bestuurslid Sport afd: E.G. Petten - Jan Spaans, voorzitter Omni BSV - 'BSV 1920-2000' door Fred Rühl en Mart Henneke -Arthur Frid, auteur van het boek 'Cor du Buy' De Bedriegertjes. (Ansichtkaarten verzameling Piet Mooij)

Bergense kroniek | 2006 | | pagina 22