EEN KLEINE EEUW TENNIS IN BERGEN veld werd gevonden aan de Kerkedijk waar nu sportcentrum De Beeck staat, maar spoedig werd dat het iets verderop gelegen huidige BSV terrein. Toen al werd aan meer gedacht dan aan voetballen alleen. Bij het lezen van dc indrukwekkende geschiedenis van deze vereniging komen vele andere sporten voorbij, waaronder volleybal, handbal, atletiek, hockey, schieten, wandelen, jeu de boules entennis. Tennis was binnen het bestuur voor de eerste keer ter sprake gekomen in oktober 1978. Op 25 februari 1980 werd er een besluit genomen over de aanleg van vier demontabele tennisbanen. Hiermee was er een nieuwe loot gekomen aan de boom van deze OMNI sport vereniging. Het tennissen startte in het voorjaar 1981. Het werd een stevige tak aan de verenigingsboom. MINI clubgebouw voor een fles cognac Op het trainingsveld voor de voetballers (een sintelveld met twee lichtmasten) werden vier demontabele tennisbanen aangelegd voor gebruik van april tot en met september. De palen, netten en dc gespijkerde lijnen werden in het najaar verwijderd waardoor de voet ballers weer konden trainen in dc herfst en winterperiode. Echter, de voetballers wilden liever op gras trainen en dc tennissers speelden liever op gravel! Zij wilden graag dat het voetbalveld annex tennisveld uitsluitend voor tennissen zou worden gebruikt. De besturen van dc afdeling voetbal en tennis werden het hierover eens en na enkele jaren werden de wensen vervuld. De tennisbanen werden voorzien van een gravelbovenlaag en de ooit door aannemersbedrijf Min geschonken bouwkeet, (waar hij jaarlijks een fles cognac voor kreeg) die als clubhuis 'de Car' werd Met het hijsen van de clubvlag verricht burgemeester Jan Ritsema de officiële opening van tennispark De Nes op 28 augustus 1982. In het midden op de foto staat de toenmalige voorzitter van TC-Bergen C. van Dijk en links de heer J. Overtoom van de commissie Bouw en Onderhoud. (Foto: Piet Vijn) gebruikt, kreeg nu een betere plaats met een terras. Kortom, het werd een echt tennispark! Niet groter, maar méér comfort In 1990 is BSV-Tennis toegetreden tot dc KNLTB. 'De Car' werd vervangen door 'de Car II' (afkomstig van een hockeyclub uit Alkmaar), die na vijf jaar weer plaats maakte voor een container/kantine van dc botenclub Bergen aan Zee. In 1996 werden er vier licht masten geplaatst, waardoor nu alle banen ver licht zijn. Computergestuurde watersproeiers waken over de conditie van de banen. Voor de ongeveer 350 tennisleden wordt het park alleen maar prettiger, want er zijn alweer plannen in voorbereiding om in 2007 een nieuw clubhuis te bouwen, dat gedeeld zal worden met de BSV Schietvereniging. Er zal dan in het souterrain van het nieuwe gebouw geschoten worden. 'Raak slaan en raak schieten' staat voor deze vereniging hoog in het vaandel. Tennis Club Bergen, jarenlang een vereniging zonder eigen banen 1972-1977 Stennis om Tennis, 1977-1981 Stennis en Tennis, 1982 Tennis zonder Stennis, deze woorden sprak de heer Cor van Dijk bij het Wh jarig bestaan van TCB. Deze eerste voorzitter (1974-1985) wist als geen ander hoe turbulent de eerste tien jaren waren verlopen. Enige ondernemende vrouwen namen in 1972 het initiatief om iets te doen aan de beperkte mogelijkheden tot het beoefenen van de tennissport in Bergen. Een werkcomité, aangevuld met enige mannen, presenteerde zich als Tennisvereniging Bergen i.o. Dit comité verrichtte veel werk om te komen tot een nieuwe tennisvereniging. Op 5 juni 1974 was het zover en werd Tennis Club Bergen, afgekort TCB, opgericht. Op een kort daarna belegde propagandabijeenkomst in restaurant De Brink sloten spontaan 180 nieuwe leden zich aan bij de jonge vereniging. Het was in een tijd dat de tennissport in Nederland zich stormachtig ontwikkelde. Het bestuur van TCB stelde alles in het werk om grond te bemachtigen voor de aanleg van tennisbanen. Het nieuwe embleem van TC-Bergen werd tijdens de opening van het tennispark De Nes De ontwerper Frans Soentken heeft daarin dynamiek, activiteit en knooppunt van contacten tot uitdrukking gebracht. (Foto: Piet Vijn)

Bergense kroniek | 2006 | | pagina 21