m De Bremhoeve, getekend vlak voor de verbouwing in 2005, door Piet Bijwaard. (Kopie eigendom Piet Vijn) 2006 overleden. Jan en Petra Donders kochten in 2003 het Klampdak, Kruisweg 12 (naast de ingang van het tennispark), waar zij met hun twee kinderen wonen. Klampdak en 'De Molenkrocht' zijn daardoor hechter dan ooit met elkaar verbonden. Tennisclub Europese Gemeenschappen Petten. Internationale club al bijna veertig jaar in Bergen In 1963 werd de Tennisclub Europese Gemeenschappen Petten opgericht. De eerste jaren werd er getennist op banen van de Tennisclub Petten. Euratom had plannen voor de bouw van een 'guesthouse met sportmogelijkheden' in Bergen. Hiervoor kocht de Europese Gemeenschap voor Atoomenergie te Brussel in september 1966 van de gemeente Bergen een terrein aan de Churchilllaan, groot 14.670 m2, voor fl. 29.50 per m2. Maar er was een bijzondere voorwaarde aan verbonden, namelijk dat Euratom de verplichting had om een onbebouwde oppervlakte weer aan de Gemeente Bergen te verkopen tegen dezelfde prijs. Het terrein grensde aan een woonwijk in wording 'de Negen Nessen'. De woningen waren toen hoofdzakelijk bestemd voor Europeanen werkzaam bij Euratom in Petten. In 1966-1967 werd alvast begonnen met de aanleg van twee tennisbanen en een basketbalveld. De roodgekleurde betonnen tennisbanen waren in 1967 speelklaar. Er werd voorlopig een directiekeet bij geplaatst waar de leden een sfeervol miniclubhuis van wisten te maken. In 1969 werd ook het basketbalveld omgebouwd tot tennisbaan. In 1979 werden de drie betonnen banen voorzien van kunststof matten en in 1987 van kunstgras. De leden (gemiddeld 200) waren en zijn nog steeds grotendeels werkzaam voor GCO (Gemeenschappelijk Centrum voor Onderzoek), voorheen Euratom, en bij de Europese School. De club is enkele jaren lid geweest van de KNLTB, maar dat beviel de leden niet. Zij wilden op elk moment de beschikking hebben over de eigen banen. Nieuw clubhuis verving directiekeet Omdat de bouw van een 'guesthouse' niet doorging, waren in 1980 de onderhande lingen tussen 'Brussel' en de gemeente Bergen over de onbebouwde grond volop aan de gang. De gemeente wilde het terrein terugkopen en ter beschikking stellen aan Tennis Club Bergen voor de aanleg van een sportpark. GCO-Petten was in principe al in 19S0 akkoord gegaan. Daarom werden er toen reeds door GCO-Petten en Tennis Club Bergen voorbereidingen getroffen voor de bouw van twee clubhuizen onder één dak. Op 30 juni 1981 gaf 'Brussel' toestemming, tot grote opluchting van eenieder. In december 1981 werd de eerste paal voor het nieuwbouwproject van twee tennisclubs geslagen door burgemeester J. Ritsema en directeur GCO-Petten mr. P.J. van Westen. Architect A.J.F. Hooning had het geheel ontworpen en Bouwbedrijf P. Ott uit Schagerbrug voerde alles volgens plan uit. De ingebruikneming was in het Pinksterweekeinde 1982. De exploitatie van het clubhuis is in handen van de Stichting Clubhuis Personeel Europese Gemeenschappen. Voetbaltrainingsveld werd tennispark Bij BSV denkt men al 86 jaar aan meer dan voetballen De Berger Sport Vereniging werd 1 mei 1920 opgericht in de lunchroom (nu banketbakkerij) Roos aan de Kerkstraat. Een van de eerste taken die men zich stelde was het vinden van een eigen voetbalveld. Dat te i ifi'i j,jsr igsi\- jtfl lil $3 Hier werd op 1 mei 1920 BSV opgericht. De lunchroom van Roos, rechts van d winkel. (Ansichtkaarten verzameling Piet Mooij)

Bergense kroniek | 2006 | | pagina 20