Van de redactie Dit novembernummer van de Bergense Kroniek sluit de twaalfde jaargang af. Veel verschillende aspecten van de Bergense geschiedenis komen er weer in naar voren. Zo doet Bert Veer in Het doodvonnis van Jan Oostendorp verslag van een terechtstelling in Bergen. Bij zijn onderzoek naar deze geschiedenis stuitte Bert op aanwijzingen dat omstreeks 1770 een nieuw rechthuis werd gebouwd, waarschijnlijk op de plaats waar nu 't Oude Raethuys staat. Deze ontdekking vraagt om nader onderzoek, dus daarover meer in een volgend nummer. Nu de laatste gebouwen van het voormalige Ursulinenklooster aan de Loudelsweg al weer enige tijd geleden gesloopt zijn, geeft Arie Leijen een overzicht van de geschiedenis van dit enorme complex, dat bijna een eeuw dit deel van ons dorp gedomineerd heeft. De Sint Adelbertusschool bestaat dit jaar 75 jaar. Wim van der Graaff geeft een terugblik. Tachtig jaar geleden overleed mevrouw M. van Reenen-Völter, de medestichtster van Bergen aan Zee. Een jaar later, in 1926, werd te harer nagedachtenis een monument met haar borstbeeld onthuld. Bert Buizer doet verslag van deze gebeurtenis. In Bunkers in Bergen geeft Johan Schuurman een overzicht van de Duitse verdedigingswerken die in deTweede Wereldoorlog in onze kuststreek werden aangelegd. Kees Bliekendaal, passagier op de laatste rit van Bello op 31 augustus 1955, beschrijft enthousiast in zijn gelijknamige artikeltje zijn herinneringen aan deze gedenkwaardige treinrit. De redactie heeft met plezier aan deze aflevering gewerkt. Ze hoopt dat u in deze Kroniek weer een en ander over de Bergense geschiedenis zult vinden dat u kan boeien.

Bergense kroniek | 2005 | | pagina 4