Logement „Duinzicht", Tramomnibusdienst Bergens Nieuws 100 jaar geleden BOELHUIS WF op liet WOUD, te BERGEN. ALKMAAR-BERGEN. Zondag 21 Mei 1899 23 april «Op uitnoodiging van de vereeniging 'Nut en Genoegen' alhier, gaf de rederijkerska mer 'Bilderdijk' van Alkmaar, den 20 eene uitvoering in het lokaal van den heer W. Veenhuijsen. Opgevoerd werd 'Mijn naam is Lehman', blijspel in 4 bedrijven. De opkomst van het publiek was niet zoo groot als een vorige maal, wat te betreuren is, daar over 't algemeen keurig gespeeld werd. Ook ditmaal heeft 'Nut en Genoegen' eene bijzonder gelukkige keuze gedaan en met voldoening kan zij dan ook op dien avond terugzien.» 10 mei «Deze gemeente is eene concertzaal rijker geworden. De heer Hilbrand heeft zijn café 'de Hoop' tot dat doel doen verbou wen en tracht het nieuwe lokaal al dadelijk aan zijne bestemming te doen beantwoor den. De beide zanggezelschappen alhier en 'Bergen's fanfarecorps' deden zich hooren op den dag der opening en brachten bij afwisseling eenige liederen en muziekstuk ken ten gehore, die zeer in den smaak vie len van het publiek, dat in zoo groote geta le was opgekomen, dat geene enkele plaats onbezet bleef. De nieuwe concertzaal werd vrijdag, den 5, reeds weder gebruikt voor een concert van den heer Herbschleb, violist van het Concertgebouw te Amster dam, die zich de medewerking had verze kerd van de heeren Gaillaird, violoncellist van het Concertgebouw en Doortmont, pianist, en van mevrouw Luchsinger- Hesse, mezzo-sopraan, allen te Amster dam. Het succes, waarin de drie kunst broeders zich mochten verheugen, was inderdaad wel verdiend. Summa sum marum een genotvolle avond. Dat hij niet de laatste moge zijn in de plaats onzer inwoning, en ook op die wijze iets bijge dragen wordt tot hare ontwikkeling! (Den heer Hilbrand stel ik voor om zijn lokaal te herdoopen in: Concertzaal 'Fenix'.» 21 mei «Bij het jaarlijksche 'deelbrood', den 17 gehouden, werd aan 260 kinderen een brood uitgereikt.» «Uit de rekening over het vorige jaar blijkt, dat de Spaarbank alhier aan hare inleggers verschuldigd is een bedrag van 10.808,76. Het reservefonds is gestegen tot 2.343,47'A, terwijl thans 3 percent rente wordt uitgekeerd. De heer J. Francken is herbenoemd als commissaris secretaris.» 11 juni «In den ouderdom van bijna 81 jaren over- te Bergenop Oostdorp, op de plaats bewoond door den heer 0. VESSIES op Dinsdag 25 April 1899voormiddags 9 uur van 12 Puik beste Koeien die gekalfd hebben of op kalven staan, 4 Pinken, eenige veld- lakensche Kuikalven, bruin Merriepaard, zeld zaam mak, (gedekt 7 Juni 1898), 2 Zeugen met biggen, Kapwagen op veoron, Boerenwagen met hekken en vee- renschamel, driowiolde Kar met hekken en lemoen, Melk- karretje, Kruiwagen, nieuwe Hort, Egge, Ploeg, Kaas- tobbe met zink (nieuw) voor 14 Kaasjes, Kaastobbe voor 7 Kaasjes, Kaasklieners, Weivaten, Roomvaten, Karns, Kaastafel, Botertijn, Makers, Zetters, Zoutkisten, Kaas- weker, Kaaspers voor 14 Kaasjes, Kaasbordon, Kaas hangers, öchragon, Emmers en Jukken, Hooiharken cn Vorken, Tiemtuig, Mestvorken, Schoppen, Tuigen, Tuin gereedschap, nieuwo Palen, losse Landhekken, Ladder, Slijpsteen, eenigo Boeren- en Bouwgereedschappen on wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Notaris U. TOP. Op de plaats, die midden in het dorp is gelegen, is geene gelegenheid tot uitspanning. Heerlijke omgeving in den zomer. BOSSCHEN, DUINEN, ZEE. Uitstekende gelegenheid voor UITSPAN NING bij uitstapjes naar en over Bergen. Aanbevelend li. SWAAN. zal de dienst met de nieuwe Tramomnibussen worden GEOPEND. Het tarief Is voorloopig vastgesteld op 15 cent per persoon van of naar BEUGEN. Hinderen beneden 8 Jaar half geld. Abonnementskaarten van vorige jaren zijn geldig. Dienstregeling volgens de boekjes, uitgegeven door de Alkmaarsche Tramvereeniging, verkrggbaar bij de conducteurs dienst Langendijk, Bergen en Steenenbrug Station. Inlichtingen worden verstrekt door J. J. BOOGH met de Directie belast. leed den 4 de heer J. Leijen, ambtenaar van den burgerlijke stand, lid van den gemeen teraad, gedurende 36 jaren wethouder dezer gemeente, hoofdingeland van de Hondsbossche zeewering, lid van het r.k. kerkbestuur en van verschillende andere corporatiën. Gedurende eene reeks van jaren hadden den ingezetenen den overle dene een zetel in den gemeenteraad toever trouwd en steeds heeft hij zich dat ver trouwen waardig getoond. Den 8 had de begrafenis plaats. Tal van vereenigingen waren vertegenwoordigd. De burgemees ter schetste in korte woorden het leven van hem, die der gemeente zoovele diensten bewezen heeft, wiens raadgevingen steeds ten hoogste op prijs werden gesteld en die gedurende zoovele jaren de belangen der gemeente op zulk een uitnemende wijze heeft behartigd.» «Periodiek aftredende leden van den ge meenteraad zijn dit jaar de heeren: J. Besse, J. Leijen (overleden) en Jn. Oldenburgjbz.» 23 juni «De voor de wedrennummers ingeschre ven paarden voor den op zondag, 2 juli, te Bergen, bij Alkmaar, te houden meeting, zijn de volgende:(...). In 't geheel werden dus 66 paarden voor dezen meeting inge schreven. Zeker eene buitengewone deel neming.» 30 juni «Gemeenteraadsverkiezing: herkozen de heeren J. Besse en Jn. Oldenburg Jbz. en gekozen in de plaats van den heer J. Leijen (overleden) de heer Jb. Leijen.» «Wij vestigen nog eens de aandacht van belanghebbenden, dat op zondag 2 juli, met het oog op de te Bergen te houden harddraverijen en wedrennen gelegenheid bestaat, zoowel per tramomnibus van af het station direct naar Bergen te rijden, als om per boot, die in de nabijheid van het station aan den steiger bij de Spoorbrug gereed zal liggen, naar de Koedijker Vlotbrug te varen, vanwaar de renbaan in een half uur te voet te bereiken is. Wij ver nemen voorts, dat de buffetten, verpacht aan de heeren V.C. Luycx, van Alkmaar en P. Hilbrand, van Bergen, de consumpties zullen leveren tegen door het Comité vast gestelde prijzen, welke men vinden kan in de ad 15 cents verkrijgbaar te stellen pro gramma's, die tal van voor den bezoeker nuttige gegevens bevatten, o.a. eene schets- teekening van de baan met aanhoorighe- den en ingangen.» 4

Bergense kroniek | 1999 | | pagina 6