Ir' Bergens Nieuws 100 jaar geleden Houtveiling te Bergen, BÖ.E1LHUIS In of bij Bergen Berichten voor u opgezocht in de Alkmaarsche Courant van 1899, januari t/m juni A.A. Veer 1 januari «Het fanfare-korps alhier gaf den 26 en den 27 voor een niet zeer talrijk publiek, eene uitvoering onder leiding van den heer P. Reidel. De wijze van uitvoering der 9 nummers, die het programma bevatte, gaven blijk van ernstige studie en van eene uitstekende leiding.» 4 januari «De Vereeniging 'Nut en Genoegen' heeft den 30 December hare eerste bijeenkomst gehouden in het lokaal van den heer Veenhuijsen. Een groot aantal leden met hunne dames en vele belangstellende niet- leden waren opgekomen. Het programma bestond uit voordrachten van de heeren Wilson uit Hoorn, terwijl de dames Warmolts en Visser en de heer Reidel eeni- ge muzikale voordrachten ten beste gaven. Een 10-tal stukken werden op een onbe rispelijke wijze door de heeren Wilson voorgedragen. Ook het muzikaal gedeelte, waarin zang en fluit, onder begeleiding van piano of piano-solo elkander afwisselden, voldeed uitstekend, en toen de voorzitter, de heer van Pelt, den jonge dames, namens het bestuur, keurige bouquetten aanbood, ging er een daverend applaus onder alle aanwezigen op. Na sluiting der vergade ring werd door den heer Van der Lippe een woord van dank namens de leden aan voorzitter, bestuur en medewerkers gebracht en ging men uiteen, onder den indruk, dat de eerste vergadering der jeug dige vereeniging uitnemend was geslaagd.» 15 januari «Den 7 had de algemeene vergadering plaats der Vereeniging 'Hulp in Nood', ten doel hebbende het doen van geldelijke uit- keeringen aan hare leden bij ziekte. Ruim 80 leden en eenige donateurs waren tegen woordig. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat was ontvangen: over 1897: van donateurs en donatrices 187.25; van de leden contributie 464.90; van diverse ontvangsten 13.70; over 1898: van donateurs en donatrices 156; van de leden contributie 618.20; diverse ont vangsten 13.09'A; te zamen 1453.14'A; dat was uitgegeven: over 1897: aan de leden uitkeering 246; aan diverse rekenin gen 9.95; over 1898: aan de leden uitkee ring 452; aan diverse rekeningen 45.85, te zamen 753.80, zoodat op 31 December '98 in kas was eene som van 699.34'/'2, zeker een niet onbelangrijk bedrag voor om contant gold op Donderdag, den 2 Februari 1899, '8 morgens ten lO ure, van ÖO a. 70 parken extra zwaar eiken en berken HAKHOUT, liggende gebakt in het liange Vlak, uabij do Waterleiding. te Bergenin den Ond Bnrgerpolder nabij Dninver- rnaak op de plaats van den heer Kl. BRUIN op Woensdag 12 April 1899, voormiddags ÏO uur, vau beste Koeien, (dio gekaifd hebben of op kalven staan), 2 Pinken, Ivuikalven, zwart Merriepaard, (vertrouwd bij den weg), 3 Schapen met Lammeren, Tentwagen op voeren. Kar op veeren, Boerenwagen, Iorbak, Kruiwagen, Karn, Ploeg, Egge, Kaast obbou, Makers, Zetters, Kaas weker, 2 Zont- kisten, Brandhout, Takken, Tuigen en H ooi. Eenigo Hoeren- en .Bouwgereedschappen, bene vens Huisraad, enz. Notaris I*. TOF. Op de plaats is geene gelegenheid lot uitspanningdoch wel in de herberg Duinvermaakv Het openen van een zou een zeer gewenschte en voordeelige zaak zijn. Zij die hierover eene bespreking willen bijwonen tot het vormen van eene Vereeniging met aandeolen, worden uitgenoodigd zicb, onder hot motto »T r a m". te adres- seeren a/h bureau v/d Blad. wordt van ongeveer half JULI tot b a 1 f AUGUSTUS, voor 4 a 5 PERSONEN (3 kinderen), een voudig verblijf en pension gevraagd. Fr. br. ond. lett. J 2432 aan ALLERT DE LANGE's Ann. bar., Amsterdam. eene zo jeugdige, slechts twee jaren bestaande vereeniging. Een bedrag van 688.34'A is belegd op de Spaarbank alhier. Het ledental bedroeg op uit. December '98 127, het aantal donateurs en donatrices 68. De aftredende bestuursleden, de heeren J. van Reenen, L. Top en Jn. Oldenburg Jbz., werden herbenoemd, terwijl de heeren C. Meijer tot commissaris en Th.L. Blanken- daal tot bode werden benoemd. Als be schermvrouw der Vereeniging werd voor gesteld mevrouw de douairière mr. J.J.H. van Reenen, terwijl den eerwaarden heeren Koevoets en Immink het eerelidmaatschap der Vereeniging werd aangeboden.» «De gewone Nieuwjaarscollecte heeft in deze gemeente opgebracht eene som van 245.25.» 29 januari «'Bergens Mannenkoor' gaf den 19 en 22 met medewerking van een dameskoor en eenige kinderen eene uitvoering in het lokaal 'de Rustende Jager', telkens onder leiding van den directeur, den heer P. van Hoorn. Het programma bevatte een 6-tal nummers voor zang, benevens een kinder zangspel 'het Gouden Gansje' en een zangspel 'Rika's Droom'. Een daverend applaus aan het slot van elk der nummers viel den uitvoerders telkens ten deel. Na afloop sprak de heer van Pelt, namens alle aanwezigen, een woord van dank uit aan de leden en allen die tot het welslagen dezer uitvoering medegewerkt hadden, doch in 't bijzonder aan den heer van Hoorn, den directeur der beide vereeni- gingen, aan wien het welslagen dezer uit voeringen zeker voor het grootste deel mag worden toegeschreven.» 2 april «Dezer dagen herdacht C. Molenaar den dag, waarop hij vóór 25 jaren de betrek king van nachtwacht aanvaardde, terwijl hetzelfde feit door L. Kleverlaan een jaar te voren werd herdacht. Eenige ingezete nen hebben hen ieder, als blijk van waar dering, een fraai gouden horloge met toe passelijke inscriptie aangeboden.» 5 april «In den morgen van den 3 brandde door eene onbekende oorzaak de schuur van den heer heer J. Besse tot den grond toe af. Het zich in de schuur bevindende vee werd gered.» 3

Bergense kroniek | 1999 | | pagina 5