Terugblik op het badseizoen 1938 GARAGE Mientje Ravenhorst gaat na het boodschappen doen voor mej. Van der Dussen, schrijfster van verzen, een kopje koffie halen bij haar moeder in de Kerkstraat (foto: collectie Herman Roos). Bergen-Binnen. Dit bracht per jaar nog een dikke 2000 op, waar tegenover onderhouds- en exploitatiekosten stonden ten bedrage van 1554. De parkeerterrei nen aan de Zeeweg-Van Hasseltstraat werden in 1938 zoals gewoonlijk verpacht aan K.(Chris) Kuitwaard van de vroegere stalhouderij, later garage. Er werden dat jaar in totaal 6293 auto's geparkeerd. Het hoogste aantal op één dag was 359, name lijk zondag 31 juli. Het aantal geparkeer de autobussen bedroeg dat jaar 354. Aan tallen waar we nu slechts om kunnen glimlachen. Woningen en andere gebouwen Van de BEM-woningen noemen we in het bijzonder de laatste dubbele woning aan het eind van de Verspijckweg, genaamd Echo en Klaverblad, die bewoond werden door de families D. Bakker en J. Schotten. En verder het dubbele woonhuis aan de Witteweg, dat onderdak bood aan de fami lie Cor Schotten sr., de opzichter van de BEM (hij betaalde 1,50 huur per week), en aan de dienstdoende rijksveldwachter. Het postkantoor annex woning aan de Van Hasseltweg werd verhuurd aan de familie K. Korver voor 62,50 per kwar taal. Korver, die tevens het schrijnwer kersvak machtig was, blies ook zijn deun tje mee in Bergens Harmonie. De grote tuba hing in zijn kantoor. De twee westelijke bergloodsen aan de Witteweg werden in het seizoen ver huurd aan Garage Kuitwaard. De oost- loods was ieder jaar het domein van de Kennemer Manege van P. de Jager uit Heiloo. Zijn zoon Frans was er de dage lijkse baas; de paardenknecht/duvelstoeja ger heete Koningkars, een naam die ik nooit meer gehoord heb. De loods De Zeester werd niet verhuurd maar bleef in eigen gebruik als onderkomen voor ten toonstellingen en om bepaalde heugelijke feiten te vieren. Dit omdat er over de hele lengte een lichtkap op zat. Tenslotte het dubbele woonhuis aan de Kerkstraat dat bewoond werd door Dirk Haasbroek en tevens onderdak bood aan het kantoor van de BEM. wirö rutwrs I OVERDEKTE 28

Bergense kroniek | 1998 | | pagina 6