Alkmaar Bergen. Veiling te Bergen Tramomnibus Openbare Uerkooping TRAM Wijziging TRAMOMNIBUSDIENST Alkmaar-Bergen. ALKMAAR -BERGEN wordt op 2 October 1898 ge staakt tot later aankondiging. toen hij verlicht door fakkel-, magnesium- en acetyleenlicht de verlichte hoofdstraat van het dorp doortrok. In 't bijzonder waren het de hceren Van Pelt en Planteijdt die den optocht ontwierpen. Het fanfare corps en de dameszangvereniging brachten zondag j.1. serenades aan enkele commis sieleden voor den optocht en aan den oud sten wethouder, waarna men nog langen tijd in het lokaal van Hilbrand gezellig bij een bleef.» «De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan alhier, den heer L. Dolle, 15 Aug. j.1. tot priester gewijd.» 30 september «Als een leemte in het bericht in een vorig nummer aangaande de feestelijkheden, mag zeker wel worden aangemerkt het stilzwijgen omtrent de godsdienstige samenkomsten, op 31 Augustus - gelijk overal - ook hier in beide kerken gehouden en - wat de protestantsche betreft - opge luisterd door een zangkoor, hoofdzakelijk bestaande uit meisjes, die onder de leiding van haar ijverigen leermeester drie feestlie deren vierstemmig hebben gezongen op zoo indrukwekkende wijze, dat daardoor de feestelijk-godsdienstige stemming van de in grooten getale naar het eenvoudig, maar smaakvol versierde kerkgebouw saamgevloeide menigte, aanmerkelijk werd verhoogd.» 12 oktober «De feestcommissie alhier heeft de gemeente eene keurige buste van H.M. de Koningin ten geschenke aangeboden, welk geschenk in dank is aanvaard en waaraan eene eereplaats is gegeven in de raadzaal van het gemeentehuis.» 9 november «Alhier is opgericht eene verecniging tot bevordering van onderling genoegen, waaraan eene nuttige strekking is ver bonden. Het doel der vereeniging is het steunen van bestaande en op te richten vereenigingen, het uitnoodigen van spre kers, het engageeren van gezelschappen cn anderszins, enz. In eene den 5 ten huize van P. Hilbrand gehouden verga dering werden tot bestuursleden benoemd de heeren Th.A. van Pelt, C. Planteijdt, S. Snoek, J. Swaag en J. Francken. Staande de vergadering traden 9 donateurs en 26 leden tot de vereeniging toe. Den burgemeester, de heer J. van to BERGEN, in de herborg van den hoor Oldenburg. op Woensdag G .Juli 1898's middags 12 nur, ten overstaan van don te Alkmaar gevestigdon NotariB Mr. ABRI ANUS PETRUS HENDRIK DE LANGE, van Eon Rcntenicrshnifl met Erf en Tuin staande midden in en op het fraaiste gedeolte van het aangenaam gelegen dorp Bergen groot 8 aren 10 centiaren. Het hnis bevattende 2 kamers en afzonderlijk vertrek voor stookplaats benovens kolder en ruimen zolderis voor zien van flinke regenbak en wel water spomp, mot annexe Stal of Bergplaatsalles onder een dakdo tnin is gedooltelijk beplant mot vrnchtboomen en bessenstruikon; nagelaten door moj. de wed. A. DE WAARD gob, KOSSEN en to aanvaarden bij de betaling der koopsom. Inmiddels uit de hand le hoop, te bevragen bij do hoeren J. DE WAARD Az. to Borgen en Hk. VAN DE KAMER Albz., a/d Vier Staten bij Alkmaar. Inlichtingen geeft voornoemde Notaris. Vanaf Zondag 24 Juli zal de Tra m- omnibus om 7 uur 30 des avonds van Duin vertrekken en niet meer ten 8 uur in aansluiting met trein Ho. 120 naar Amsterdam. van Droge Bloembollen, waaronder de meest gezochte handelssoorten voorkomen, op Woensdag 10 Aug. a.s., voormiddags 10 uur, in het Wapen van Bergen. DE DIRECTEUREN. Beginnende Zondag 11 September: Van BERGEN des avonds 6.30. Dinsdag, Woensdag en Donderdag: Van ALKMAAR 1 uur. Van BERGEN 3 u. 45 m. Andere diensten vervallen. Reenen, is het beschermheerschap dezer vereeniging opgedragen.» 20 november «In den nacht van den 18 brandde het huis van den watermolenaar S. Modder in den Zuider- en Midden Reeker-polder door een onbekende oorzaak tot den grond toe af. Niets is gered, doch alles is verzekerd. Het vrijwillig brandweerkorps kon alleen de in de nabijheid staande molen en twee hooiklampen behouden.» 25 december «Bij den op den 20 gehouden polderver kiezingen zijn herbenoemd tot polder meesters de heeren H. Swaan, P. Braken- hoff, J. van Reenen, Jb. Swaan Jbz. en C. Bogtman, respectievelijk in den Philis- teinschen-, Sluis-, Damlander-, Zuurvens- en Noorder Reeker- en Mangelpolder; in de vacatures, ontstaan door het overlijden van den heer Jb. Swaan Senr., zijn benoemd tot poldermeesters in den Oudburgerpolder de heer Jb. Swaan Jbz., in den Zuider- en Midden Reekerpolder de heer KL Schuijt en in den Noorder Reeker- en Mangelpolder de heer Jb. Swaan Jbz. en tot voorzitter van den Oudburger- en den Noorder Reeker- en Mangelpolder de heer J. van Reenen, ter wijl in het bestuur van de Vereeniging van polders en oningepolderde landen onder Bergen, de aftredende voorzitter, de heer J. van Reenen is herkozen, en tot lid van het dagelijksch bestuur in de vacature van den heer Jb. Swaan Senr., is gekozen de heer H. Swaan.» A Ia li MAAR, 22 September 1898. 41

Bergense kroniek | 1998 | | pagina 19