Bergens Nieuws 100 jaar geleden A.A. Veer Houtveiling te Bergen, Boelhuis te Bergen, Aanbesteding éénjarig onderhoud Molens enz. BERGERMEER, Openbare Verknoping Berichten voor u opgezocht in de Alkmaarsche Courant van 1898, januari t/m juni 14 januari «Aan het Rijkstelefoonkantoor alhier zijn tijdens het jaar 1897, 680 telegrammen behandeld tegen 492 in 1896.» 21 januari «Het bestuur dezer gemeente heeft nog 2 brandkranen op de waterleiding doen aanbrengen ten bate van het Oostdorp.» 23 januari «In de kolfbaan van den heer W. Veen- huijsen had alhier den 20 voor een talrijk publiek de gewone jaarlijksche zanguit voering van Bergens Mannenkoor plaats onder leiding van den heer P. van Hoorn. Eigenlijk is het niet juist van eene uitvoe ring van het mannenkoor alleen te spreken en ofschoon dan ook op het programma vermeld stond: 'Bergens mannenkoor enz.' komt een zeer groot deel van het behaalde succes vooral op rekening van dat enz. Dit omvatte toch een jongedames- en kinderkoor, in het geheel een groot aan tal uitvoerenden, waardoor het den direc teur mogelijk was een zeer gevarieerd pro gramma samen te stellen. Niet alleen behaalden de nummers voor mannen-, meisjes- en gemengd koor veel succes, doch vooral was dit ook het geval met de derde afdeling van het programma, n.1. de kindercantate "Vaders verjaring" (woor den van De Rop, muziek van Van Millin- gen), waarin ook het koor der jonge dames steun verleende. Den directeur komt een woord van lof toe voor zijn belangloozen ijver, om den ingezetenen jaarlijks zulks een genoeglijken avond te verschaffen. De heer J. Francken had bereidwillig het piano-accompagnement bij de cantate op zich genomen. Het plan bestaat zondag avond a.s. eene herhaling der uitvoering te geven.» 26 januari «Den 23 had in de kolfbaan van den heer W. Veenhuijsen alhier eene herhaling van de reeds gemelde zanguitvoering onder leiding van den heer P. van Hoorn plaats. Bij het einde der eerste afdeeling van de kindercantate werd den directeur namens alle kinder-uitvoerenden een krans aange boden. Ook bij deze uitvoering toonde het publiek door herhaald applaus tevreden heid over het ten hore gebrachte.» om contant geld. op Donderdag, 1? Februari 1898, '3 morgens ten 10 nro, van OÓ a 70 parken extra zwaar eiken en berken II a k li o u tliggende gehakt aan het Kom laantje. op 't Won d, ten sterfhnize van den beer JAN KLA VERBLAD, op Woensdag 21 April 1898, 's voor- middags 10 nnr, van 4 Pnik beste Kalfkooien, die gekalfd hebben of op kalven staan, 2 dito Knikalveren, 36 Kippen üd 2 Hanen, Kippenhokken, Kroiwagen, Karn, Emmers, Makors, Zet ters, Hekken, groote partij gewaterde Palen, Branöhont, Spanon, eenige Boeren- en Bouwgereedschappen, en eene partij best Hcoi, stnit Mest, benevens Huls- raad en Inboedel en een partij Bloembollen, waar onder liangboofdjes. Notaris L. TOP. Geone gelegenheid tot uitspanning. OP WOENSDAG 18 MEI 1898. Bestekken van af 25 April e.k., wd 50 ets. verkrijg baar bij den Secretaris te Bergen on bij don Penning meester J. BURGER, Vonivoukenooid Alkmaar, Bergen, 20 April 1898. Dijkgraaf on Heemraden van de Bergermoer, Jb. SWAAN Kz., Dijkgraaf. MEIJER Secrotaria. te BERGEN, in de herberg van den heer Oldjsnbubg, op Woensdag 6 Jfull 1898's middags 12 nnr, ten overstaan van den te Alkmaar gevestigdon Notaris Mr. ADRIANUS PETRUS HENDRIK DE LANGE, van Een Xtenteniershuls met Erf on Tuinstaande midden in en op het fraaiste gedeelte van het aangenaam gelegen dorp Bergen groot 8 aren 10 centiaren. Het huis bevattende 2 kamers en afzonderlijk vertrek voor stookplaats benevens kelder en raimen zolderis voor zien van flinke regenbak en welwaterspomp, met annexe Stal of Bergplaats alles onder een dakde tuin is gedeeltelijk beplant mot vrnchtboomen en bessen3trniken; nagelaten door mej. de wed. A. DE WAARDgeb. KÖSSEN en te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Inmiddels uit de hand te koop, te bevragen bij de beoren J. DE WAARD Az. te Bergen en Hk. VAN DE KAMER Albz., a/d Vier Staten bij Alkmaar. Inlichtingen geeft voornoemde Notaris. 2 februari «Op de algemeene vergadering van de ver- eeniging 'Hulp in Nood' in den loop dezer maand ten huize van P. Hilbrand alhier gehouden, bleek uit het verslag van den penningmeester, dat de ontvangsten over 1897 van donateurs, donatrices, contribu- tiën enz. waren 665,85. De uitgaven bedroegen in datzelfde tijdsverloop aan 11 zieken 246. Op de Spaarbank te Bergen was gezet 409,90. Op 1 januari 1898 telde de vereeniging 101 leden. De aftre dende bestuursleden, de heeren J. van Reenen, L. Top en J. Oldenburg werden allen herkozen. Als bode werd aangesteld J. Tuijn.» 4 februari «Voor het nationaal huldeblijk is alhier ingeteekend voor een bedrag van 171,10.» 2 maart «Uit de ingezetenen dezer gemeente is eene commissie samengesteld van 15 per sonen tot voorbereiding eener feestviering ter gelegenheid van de inhuldiging van H.M. de Koningin. Tot eere-voorzitter dezer commissie werd benoemd de heer J. van Reenen, burgemeester, tot voorzit ter, secretaris en penningmeester respec tievelijk de heeren L. Top, J. Francken en J. Oldenburg. In de eerste vergadering dezer commissie werd een voorloopig programma ontworpen, waarop voor komt: een schoolfeest, het aanbrengen van versiering in de gemeente, een fakkelop tocht, volksvermakelijkheden, medewer king van zanggezelschappen en fanfare corps. De tot dit doel benoodigde gelden zullen in de eerste plaats moeten gevonden worden uit bijdragen der ingezetenen, waartoe de commissie inteekenlijsten zal aanbieden, waarop voor eene bijdrage in eens, wekelijksche of maandelijksche bij dragen zal kunnen geteekend worden.» 3

Bergense kroniek | 1998 | | pagina 5