Onderlinge wedstrijden in 1955 bij de Hertenkamp onder het toeziend oog van een groot publiek. auto bevrijd met behulp van nieuw hulp verleningsgereedschap. Vanaf 1982 krijgt de regionalisatie steeds meer vorm. In 1990 is Bergen met Heiloo, Egmond en Schoorl in één pelo ton ingedeeld om bij grote rampen in de regio gezamenlijk op te treden. Anno 1997 telt het korps zevenender tig leden en beschikt, wat het grote mate rieel betreft, over een ladderwagen (een 'redvoertuig'), twee volledig uitgeruste bluswagens en een hulpverleningsvoer tuig. Bijna elke week is er oefening. Van de grote en kleine branden waar tegen de laatste jaren moest worden gevochten, staan er vooral drie in de her innering: die van het voormalige klooster aan de Loudelsweg, die van De Haaf aan de Natteweg en de brand van de Ezelenkrocht. 25 januari 1969: Jan Blauw draagt het commando over aan Nic Volkers. Foto's: archief Bergens vrijwillige brand weer. Oud Goud Wie in Bergen als vrijwillige brandweer man 55 jaar wordt, gaat met pensioen en kan dan lid worden van de vriendenclub Oud Goud. Oud Goud werd in de jaren '70 opgericht en telt thans vijftien leden. In alfabetische volgorde: Cees Beeldman, Jan Brakenhoff, Piet van Exter, Nic Geel, Dick Goudsblom, Aat Groot, Jan Houtenbos, Gerard Kager, Jan de Koning (secretaris), Kees Mol, Ton van Rijn, Willem Schotten, Piet Timmerman, Jan Vasbinder en Nic Volkers (voorzitter). Vrijwillige semi-ambtenaren Het belangrijkste dat een vrijwillige brandweerman in zijn functie meebrengt is de instelling: hulp aan je medeburgers! Overigens vormt het corps geen onafhan kelijke vereniging. Het is een gemeentelij ke organisatie met de burgemeester als opperbevelhebber. De korpsleden zijn semi-ambtenaren, maar zodra de 'pieper' gaat zijn ze ambtenaar voor wat betreft aansprakelijkheid en rechtspositie. Er wordt tijd geschreven voor de 'actieve' uren, dat wil zeggen voor oefe ningen, cursussen, branden en wedstrij den. De tijdvergoeding (ongeacht de rang) wordt door de gemeente middels een klei ne vergoeding aan de penningmeester betaald. Het korps besteedt het geld aan de eigen ontspanning. 43

Bergense kroniek | 1997 | | pagina 21